| SimplePlanFanKarina23 a întrebat:

Am 18 ani. Ieri am facut dragoste pentru prima data cu prietenul meu. La inceput m-a durut ingrozitor dar de la un timp a trecut. Am facut o mica pauza si dupa aia am facut-o din nou. De data asta nu m-a durut, dar nici placere nu pot sa zic ca am simtit, oare de ce? ca pregatita am fot, ca ne-am dorit lucrul asta de ceva timp. Oare pe viitor o sa se schimbe lucrurile sau o sa ramana tot asa? sad

Răspuns Câştigător
| Byencutsza a răspuns:

O sa se schimbe stai linistita.te'a durut pentru ca erai virgina si asa se intampla... faceti si voi o pauza cam de 1 saptamana sa iti mai treaca un pic durerea si dupa putetiincepe deoarece cu siguranta te vei simti in al 9 -lea cer

Mult succes in continuare :*

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa se schimbe lucrurile, stai linistita. Lasa-ti timp cateva saptamani-luni, relaxaza-te, nu vana orgasmul si el va veni de la sine. Nu uita de primul consult ginecologic in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

| mgtow a răspuns:

In primul rand te felicit ca ai inceput viata sexuala la 18 ani esti o fata de nota 10 si stai linistita ca mai tarziu totul va fi bine.

| ana_2556 a răspuns:

O sa se schimbe stai linistita. Sunt sigura ca v-ati dorit sa se intample dar grebuie sa te gandesti si la faptul ca a fost prima oara, si in subconstientul tau tot incordata si stresata de cum o sa fie erai. Este posibil chiar sa mai faceti dragoste de 3-4 ori pana cand sa incepi sa te simti cu adevarat bine. Nu te mai gandi la asta pentru ca daca esti stresata de faptul ca s-ar putea sa nu te simti bine, chiar o sa se intample asta. Trebuie sa gandesti pozitiv, sa te gandesti doar ca faci dragoste cu iubitul tau, ca te daruiesti lui, ca il iubesti si ca o sa fie totul perfect pe parcurs. Am cativa ani peste tine, deci cred ca stiu ce zic. happy Relax, take it easy :*

| Mayar a răspuns:

Si eu am patit tot asa, inseamna ca himenul nu ti s-a rupt deci, nu? E normal sa te simti asa la inceput, dar cu timpul te vei obisnui si vei incepe sati placa

| sysy13498 a răspuns:

O sa se shimbe... te-a durut fiinda esti virgina si prima data la majoritatea lumii i se pare nasol

| 2dmv a răspuns:

Se va schimba cu timpul totul in bine si cu timpul o sa vina si placerea.

| Any_6060 a răspuns:

Da se va schimba. Si eu mi-am inceput viata sexuala la 17 ani jumate si la mine a fost la fel. Eu nu am simtit placere decat cam dupa 2 saptamani aproximativ si faceam dragoste zilnic in speranta ca daca facem de mai multe ori nu ma va mai durea si imi va placea. Depinde de organismul tau. Sunt fete la care doar dupa 1 luna le-a placut. Dupa cum ti-am mai zis, depinde de fiecare. Dar fii sigura ca o sa se schimbe. Inca esti la inceput probabil de aceea, pana te obisnuiesti putin. Asa am fost si eu.

| Raul1 a răspuns:

Terog sa stai linistita asa a patit si prietena mea dar a trecut