| Xxx40555 a întrebat:

Am o problema. Am facut acum cateva saptamani dragoste cu iubitul meu si de atunci tot ma ustura acolo, inainte aveam mâncărimi dar acum mi-a trecut. am lăsat cateva zile la rand sa treaca si nu am mai simtit nimic. Iar azi crezând că sunt mai bine am incercat sa facem din nou dragoste. Când a intrat m-a usturat îngrozitor si am fost la baie am facut treaba mica si am observat pe hârtie picături de sânge.nu stiu ce as putea sa fac.Nu e prima dată când facem dragoste. numai cu el am facut o.Si e primul baiat cu care am facut asta.am 17 ani.el trebuie să facă 18 si suntem de la 15 ani impreuna iar la 16 jumate am inceput sa facem asta.multumesc!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fara a fi efectuata o consultare ginecologica de specialitate, se pot oferi numai simple presupuneri sau pareri dar care sunt complet subiective si fara nicio valoare efectiva. S-ar parea ca cel mai probabil pe baza celor prezentate/descrise este vorba de o infectie vaginala, o vaginita acuta provocata in general de un dezechilibru al florei vaginale, sau de o infectie a aparatului tau genital. Vaginita poate fi de natura neinfectioasa (provocata de sapunuri, geluri, creme, spray-uri, etc), sau sa fie de natura bacteriana ca urmare a spalarii si/sau a stergerii incorecte a ''pasaricii' dupa urinare sau defecare. Raspunsul corect se poate obtine ori prin efectuarea intr-un laborator a unei analize a secretiei vaginale, sau printr-o consultatie ginecologica mai mult decat indicata/necesara incazul in care daca pana in prezent nu ai apelat la asa ceva. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca ai alergie la scula lui.

| Xxx40555 explică (pentru Emilian65):

Mi se pare foarte deplasat răspunsul tău..si nu cred ca își au loc alte comentarii!

| cyupaku a răspuns:

Ti-a dat ceva nasol

| anamaria82726 a răspuns:

Chiar daca faci de mult timp asta.e posibil ca abia acum sa ti se fi rupt himenul