| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani o sa va spun cat de cat care este problema mea in urma cu 2 ani am inceput sa stau cu o colega am sus sa stam doar noi2 fara alti ea doar cu mine eu doar cu ea era bine.am stat asa eram amandoi gelosi dupa un an am inteles ca fusese cu altu la patinoar si stiam ca ala vroia sa se aproprie de ea ne certam ft tare si ii spun ca e o "curva" incepe sa planga dar reusesc sa o fac sa ma ierte dupa ceva timp fiind colegi stateam in ultima banca. in ora de geografie Am 18 ani o sa va spun cat de cat care este problema mea in urma cu 2 ani am inceput sa stau cu o colega am sus sa stam doar noi2 fara alti ea doar cu mine eu doar cu ea era bine.am stat asa eram amandoi gelosi dupa un an am inteles ca fusese cu altu la patinoar si stiam ca ala vroia sa se aproprie de ea ne certam ft tare si ii spun ca e o "curva" incepe sa planga dar reusesc sa o fac sa ma ierte dupa ceva timp fiind colegi stateam in ultima banca... in ora de geografie ma mutat in fata noi stateam in ultima banca dupa orade geografie ma intorc in banca atunci sare si incepe sa tipe si sa ma jigneasca imi dadea cu pumni in piept am incercat sa o strang in brate dar nimic o las sa plece dupa 3 minute ma duc dupa ea atunci ne certam foarte tare si iar imi spune cas curvar si ca am fantezii cu profa de geo. (are 40 de ani cred) fara sa imi dau seama la nervi pe care ii aveam ii dau 3 palme straight face numi veneasa credce facusem straight face ma rog o fac iar sa ne impacam dupacv timp imi spune ca am altele si tot asa ma scosese intr.o seara atat de tare din minti ca am luat masina si am iesit pe asfalt am stat cu ea o vazut atunci ca greseste dar ma prinde politia. dupa iar cateva luni la fel cas curvat si tot asa bine in timpul asta is si eu gelos pe ea. nu doar ea pe mine acum iau iar masina dar ma rasorn cu ea. acum incep sa ma bat sa beau sa vin beat la scoala mi.au scazut media deja la purtare la 4. cu ea ma cert mereu imi spune ca nu ma mai vrea nu ma mai iubeste ca toti is mai buni decat mine si tot asa o lovesc cu cate o palma m.am saturat va rog dati-mi niste sfaturi v-am povestit cateva chesti. sunt mult mai multe dar na. multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Pentru inceput spune i ca esti si u pe ea si sa si schimbe atitudinea, apoi fa o sa inteleaga ca tii la ea si nu ai face nimic sa o ranesti, sa aiba incredere in tine. si totul va fi bine.

| grab a răspuns:

Fii mai putin agitat si ascult-o mai mult. le place sa fie ascultate si sa li se ofere senzatia de protectie urmata si de fapte, desigur. take it easy.

| e1xtz a răspuns:

Alcool, bataus, nota 4 la purtare, agramat maxim.Ai tot viitorul ''luminos'' in fata, ai doar 18 ani.Singurul lucru ce ma ingrijoreaza pentru siguranta mea si a celorlati in privinta ta nu este ca ai sa iei masina sa te rastorni, tu rastoarna-te, dar sa nu sufere si altcineva pentru cretinismele si ''dramele'' tale..vezi idiotul care nu de mult a intrat cu masina in alti oameni care nu aveau nici o vina..Concluzie, ''*** your self''.dar nu accidenta si pe altii

| NoName0x0 a răspuns:

In primul rand vina iti apartine! Indiferent ce iti face o fata nu ai voie sa o jignesti mai ales ca nu facuse nimic rau (sau n.ai mentionat tu sa fi facut) adica nu mai are voie sa aiba amici? CURVA= fata care se culca cu mai multi baieti in aceeasi perioada. Care.i asemanarea dintre ea si "apelativul" acesta? In al 2. lea rand, ce e in capul tau? Nu ai voie sa iti faci dreptate cu pumnul! Cu pumnul nu se da, din punctul meu de vedere decat ca sa te aperi, dar nu se da in niciun fel intr.o fata! Eu zic sa va separati fiindca nu aveti incredere unul in altul si va faceti rau fizic si psihic!