| OSecretoasa a întrebat:

Sunt indragostita! La mine in clasa e un baiat mai mare ca mine. Sunt noua la scoala. Inainte stateam singura in banca si a zis ca pot sa stau langa el si prietenul lui daca vreau. Si am acceptat. Inainte sa zica asa, o fata din clasa a zis ca e gay, dar in gluma. Si el a zis ca nu e gay ca are o prietena iar eu am crezut ca e doar o gluma. Intr-o seara il vad cu o fata tinandu-se de mana iar astazi il vad cu aceeasi fata. Fata e mai scunda decat el. Nu am apucat sa ma uit bine la ea, eram concetrata pe el. I-am zambit si i-am facut cu mana si el mi-a facut inapoi. Am senzatia ca la scoala flirteaza cu mine. Intr-o zi, cand nu stateam langa el, ma jucam cu degetele pe masa, cand ma uit la el fix atunci se uita si el la mine si observam ca faceam amandoi chestia aia cu mainile. Ne prefaceam ca cantam pian sa zic asa, ca sa intelegeti. Observand chestia asta, ne-am uitat amandoi deodata in spate ca sa nu para ciudata treaba. Intr-o zi l-am intrebat pe profu daca vrea niste cipsuri si a zis ca da. El chiar atunci intra in clasa si m-a vazut dandu-i lu profu cipsuri si mi-a zambit mai tare ca zilele trecute. Ieri, aveam geografie si trebuia sa citim in carte. El citea. Stateam unul langa altul si citeam amandoi din carte ca nu isi adusese nimeni cartea in ziua aia. Nu stia nimeni ca aveam geografie. Cand el citea eu ascultam si se rosise putin si se vedea ca nu prea vrea sa citeasca. Dupa aia am tot stat si am stat si profa ne intreba niste chestii si eu cu el tot raspundeam. Si eu raspundeam razand. Iar el se rosise tot. Si tot imi arunca ocheada, dar are prietena. Il vad cu coada ochiului. Apoi s-a dat cu scaunul mai in colo si sa indreptat spre mine si statea fata in fata cu mine. Si eu ma indreptasem pentru ca imi place sa flirtez cu el. Ne tot uitam unu la altu ca doi copii fara sa zicem nimic. El era rosu, niciodata nu l-am vazut asa. Mereu il salut cand intru in clasa si mereu ma saluta cand el pleaca acasa de la scoala. Nu vorbeste prea multe cu mine, mai mult flirtam ca 2 nebuni. E normal? Ma place? Adica, s-ar putea sa ma placa dar are prietena, si l-am vazut de 2 ori cu ea. Si prietena lui purta aceeasi bluza ca si seara trecuta. Va zic ca nu ma uitam bine la ea, mai mult la el. Si am trecut unul pe langa altul si nu am zis CEAU. Doar am facut cu mana si el mi-a facut. Amandoi deodata. Credeti ca nu vroia sa ii se dea lu prietena lui de gol ca flirteaza cu mine? Desi mi-a zambit astazi. Mereu se da mare la scoala sau in pauze dar cu mine roseste. Si nu vrobeste mult, si cand ma intreaba ceva zambeste si eu zambesc. Mi-ar placea o relatie cu el, dar are prietena nici nu vreau sa fiu luata drept curva intelegeti? Sfaturi por favor?

3 răspunsuri:
| sayWhaaat a răspuns:

Vorbeste cu el, dar la scoala e mai greu. Incearca pe mess, sa va simtiti amandoi mai in largul vostru.

| ginadr a răspuns:

Nu stiu ce sa zic poate flirteaza cu tine sau poate doar e dragut mai lasa putin timpul sa treaca gen 1-2 saptamani si daca se poarta tot asa incearca sa intri mai mult in vorba cu el si magia se va produce singura daca el chiar simte ceva pentru tine vorba ta nu are rost sa te bagi pentru ca lumea vorbeste mult si prost mult succes :*

| AngelOfMoon a răspuns:

Dupa mine eu cred ca te place dar incearca sa faci rost de informati de la,, surse"(adica prieteni care sa il intrebe daca ii mai place de aia cu care l-ai vazut ) daca ma intelegi eu asa as face.Si in caz ca afla ca ai pus pe cineva sa afle ii spui ca esti timida si ca iti era frica sa il intrebi fata in fata si o sa iti pice in brate.Bafta!