| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani, iubitul (sau fostul) are 21. Ieri am avut o cearta,duminica seara eu m-am simtit rau si toata seara am fost destul de iriascibila(cand imi este rau nu suport sa stea cineva langa mine),el a iesit afara putin cu niste prieteni si eu l-am acuzat ca nu-i pasa de mine, ca mie imi era rau si el a iesit afara, bineinteles,mi-a spus ca atunci cand mi-e rau cu mine nu se poate discuta si ca el efectiv nu avea ce sa-mi faca. Ok, am trecut peste asta,luni dimineata el s-a imprietenit pe facebook cu o vecina de a lui, cu care si-a inselat fosta iubita, eu fiind o persoana foarte geloasa, l-am tras la raspundere ca de ce s-a imprietenit cu aceasta fata? Am inceput sa-i dau argumente,sa-i pun intrebari, eu daca as face ceva de genul, i-ar placea? El tot insista sa tac, ca aberez,intr-un final asta s-a terminat cu noi aruncându ne cuvinte grele,cu el dandu-mi o parte din hainele pe care le aveam la el si spunandu-mi ca s-a saturat de gelozia mea,ca i-am stricat toata ziua,ca traiesc intr-un site de socializare care ma conduce si ca sa-l las in pace,sa plec si sa nu ma mai intorc ca intre noi totul s-a terminat. Eu am mai stat in casa in jur de jumatate de ora, pana mi-am facut un dus, m-am imbracat,m-am calmat si am plecat (timp in care el nu mi-a spus nimic, nici macar nu s-a uitat la mine),nu m-a cautat de ieri, nici eu n-am facut-o. Poate am exagerat cu gelozia, dar pur si simplu eu nu accept prietenia cu o fata de joasa speta, care se tot da la el si cu care si-a inselat fosta iubita). Suntem impreuna de doi ani jumatate. Acum nu stiu ce sa fac, sa astept sa ma caute el, sa-l caut eu... Chiar am nevoie de un sfat.

38 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Lol, exagerezi.
"am fost destul de iriascibila(cand imi este rau nu suport sa stea cineva langa mine)"- Si? Ce voiai sa faca? Tu singura ai spus ca nu suporti sa stea cineva cu tine. SAracul baiat trebuia sa-ti suporte tie toanele? Ai fi putut sa-i spui tu ca ai nevoie de el, ca vrei sa stea langa tine chiar daca nu zice nimic. Baiatul ti-a respectat dorinta. Acum ce te plangi?
"Ok, am trecut peste asta"- Wth. Tu? Tu ai trecut peste asta? Ar trebui sa-i multumesti ca te suporta.
Legat la chestia cu imprietenitul pe facebook. Aici tind sa-ti dau tie dreptate, e destul de neplacut sa stii ca prietenul tau vorbeste cu o fosta. Ideea e ca tu trebuie sa stii sa-l tii mereu langa tine si sa-l faci sa nu se gandeasca la alta fata. Oricum, ce te face sa crezi ca pe tine nu te va insela?

In fine. Ce poti sa faci? Pai... du-te si vorbeste cu el. Iti ceri scuze pentru felul tau mai irascibil de a fi, ii spui tot ce simti pentru el. Fii si tu putin mai matura si incearca sa-l intelegi. Daca nu mai doreste sa continuati, il lasi in pace. Asa iti dai si tu seama ce vrea de la tine.thinking

| e1xtz a răspuns (pentru Doub):

Oricum sper pentru el sa nu fie fraier si sa ii dea si restul de haine.
N-o fi nici el usa de biserica, dar imi imaginez si eu ca e greu cu o isterica 2 ani.

| Doub a răspuns (pentru e1xtz):

Mno, ai si tu dreptate, dar serios... cred ca si pentru ea e foarte frustrant ca el sa vorbeasca cu fosta.

| IloveSumme a răspuns (pentru Doub):

Nu este fosta iubita, este o fosta amanta, pe care el a bagat-o la prieteni si implicit in seama dupa ce aceasta a acceptat cererea. happy

| anonim_4396 explică (pentru IloveSumme):

rolling on the floor stai stai. cum adica fosta amanta?

| IloveSumme a răspuns (pentru anonim_4396):

Macar ai citit intrebarea mea? laughing Fosta amanta, inainte de mine a mai fost cu o fata un an jumatate si a inselat-o cu aceasta tipa.

| anonim_4396 explică (pentru IloveSumme):

Am vazut "fosta amanta" dar era ocazia perfecta sa vezi daca tine sau nu la tine. cata incredere aveai in el pentru faptul ca vb cu ea din nou? ti-am zis eu, relatia voastra e caput fata draga, stati degeaba. pacat ca va consumati mai mult timp aiurea. numai bine!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Doub):

Wow,tu esti chiar matura atunci cand nu spui aiureli, bravo.

| Doub a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Pai ce credeai, mai?

| DarthRevan a răspuns:

Nu va chinuiti cu persoane de genul asta, nu are nici un rost sa va pierdeti vremea, adica sincer, nu mai posta poezii cu iubitul tau, daca te mai iubeste sau nu. Daca observi ca nu e serios in legatura cu relatia, da-l naibii, sunt destui baieti seriosi si cuminti.Trebuie sa tot incerci. Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru DarthRevan):

El nu e serios? tu ai citit macar toata intrebarea? daca ea zice ca ii e rau si vrea ca el sa plece ca nu ii place sa fie nimeni langa, si dupa se plange ca el pleaca, zici ca el e neserios? sau ea anormala?

| IloveSumme a răspuns (pentru anonim_4396):

Alo, domnu', eu n-am spus nimanui sa plece niciunde. Doar ca atunci cand imi este rau nu prea suport sa stea lumea langa mine, dar el pur si simplu se invartea prin casa razand si spunandu-mi ca nu mor, apoi a chemat-o pe sora lui mai mare sa ma traga pe maini pentru ca imi venea sa vomit si el a iesit afara cu baieti la bere. happy

| anonim_4396 explică (pentru IloveSumme):

thinking faceti pereche buna atunci. tu o gelosa de dai in gropi (cred ca i-ai cautat si in telefon laughing ) si el oarecum nepasator. cred ca intr.o relatie cu mine tu ai murilaughing. am parola si la telefon si la orice si am avut o relatie de 3 ani cu o fata si nu stia nimic. desigur nici eu nu stiam la ale ei, dar asta inseamna sa ai incredere. cum faci tu spume pentru o simpla cerere de prietenie, e idiotesc si copilaresc. tipicul fetelor. daca e un "ratat" fara prieteni ca vezi domne e ratat daca e tipul sociabil care baga pe toti in seama, iar nu e bine. minte sucita au fetele din ziua de azi laughing

| IloveSumme a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai dus prea departe, oare de ce s-a terminat relatia ta de 3 ani? In orice caz, eu am cerut o parere, nu o critica pe care oricum nu o iau in seama ( pentru ca ma bagi in oala cu toate femeile din ziua de astazi, da, sunt geloasa, dar sunt geloasa pentru ca ii cunosc trecutul si nu vreau sa trec printr-o infidelitate) Multumesc oricum tuturor pentru raspunsuri, s-a terminat oricum cearta noastra, m-a cautat si am discutat. Nu a fost nevoie sa-mi cer scuze, e normal ce am facut. happy

| anonim_4396 explică (pentru IloveSumme):

"Te-ai dus prea departe, oare de ce s-a terminat relatia ta de 3 ani?" rolling on the floor ti-as da un trandafir la cat m-ai facut sa rad ca esti ca restul de previzibila. sunt 120% sigur ca nu m-ai crede dar iti zic, iubita mea era cu 2 ani mai mare si ea a terminat liceul inaintea mea si a schimbat orasul, toti stim ca relatiile la distanta nu tin asa ca am zis amundoi pas.

"eu am cerut o parere, nu o critica pe care oricum nu o iau in seama" laughing iar se vede ca esti fata ca minti de rupi. daca nu o luai in seama nu imi mai scriai.

cat despre "relatia" voastra mai bine va cautati pe alticineva amundoi. daca la chestii patetice de genul va "dati in cap", cand o sa aveti probleme mai serioase ce faceti? cchiar va dati in cap. si ca sa iti "dau peste bot" acum, mi se pare patetic la "relatiile" din ziua de azi aceste certuri. in 3 ani de relatie nici macar o data nu am ridicat vocea la ex sau ea la mine, se vede diferenta intr.o relatie adevarat si o porcarie cum aveti voi. de asta zic, mai bine cauta altul.

| IloveSumme a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing))))) Nu ma mai obosesc, o seara placuta.

| anonim_4396 explică (pentru IloveSumme):

"Nu ma mai obosesc" desigur ca fugi cu coada intre picioare tipic tie laughing. cand vezi cum e o relatie normala cu oameni maturi bagi " nu ma obosesc ". cred ca asa ii zici si lui rolling on the floor

| IloveSumme a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma mai obosesc pentru ca nu cunosti din relatia mea decat o cearta, atat, nu ceilalti doi ani si trei luni happy Nu ma cunosti pe mine, nu stii cum sunt in celalalte "faze ale mele". Relatia mea este terminata pentru ca? N-am avut incredere in iubitul meu ca vorbeste cu aceasta fata, da, n-am avut. N-am avut pentru ca asa sunt baieti din ziua de astazi, si-o pot trage cu orice fata, ca tot la "Cea iubita" vin sa te bag si eu in aceiasi oala cu ceilalti, si tu daca ar veni o astfel de fata la tine si ti-ar propune o partida, n-ai refuza. Fac aceasta afirmatie bazata pe comentariul tau cum ca se vede ca sunt fata, ca mint de rup laughing. Again, a big mistake. Te-a mintit mult in aia 3 ani sau ce se intampla? Esti dezamagit, frustrat, isi versi amarul pe toate femeile? Esti ipocrit cand nu recunosti ca esti.

Nu inteleg de ce imi spui chestii de genul "sunt sigur", eu iti repet tie ca nu ma cunosti si nu ai de unde sa stii ce fel de persoana sunt, ce cred sau nu, pana nu ma cunosti fata in fata, pana nu porti cel putin o discutie privindu-ma in ochii pur si simplu nu ai de unde sa stii.

| IloveSumme a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar eu in aceasta seara am chef sa ma bazez pe citatul " cel destept, cedeaza primul"! Iti urez inca o data o seara placuta! Mult succes si dragoste perfecta happy

| Ririru a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti putin cam misogin. Este destul de clar ca ai avut o mare deceptie in viata ta din moment ce critici femeile astfel.

| anonim_4396 explică (pentru IloveSumme):

"Mult succes si dragoste perfecta " back at you si as mai adauga " si multa minte" happy. o sa ai nevoie de multa

| anonim_4396 explică (pentru Ririru):

Desigur ca sunt misogin. cuvantul perfect folosit de mintile medicore din ziua de azi. penibil.

| Ririru a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti o minte luminata, deci nu iti mai pierde timpul pe un site cu oameni mediocri.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

In felul tau, normal de altfel, ai spus un mare adevar. Increderea e inceputul si daca stai sa analizezi faptele la rece nu mai sunt asa grave. Daca gura nu ar merge inaintea capului am avea o lume muult mai buna.

| anonim_4396 explică (pentru Ririru):

Oho, nu ii baga pe toti la un loc cu tine. sunt multe persoana de treaba / inteligente pe aici, nu e ca ma cred unul dintre ele dar cu siguranta nici tu nu faci parte. du-te si uitate la diarul unui vampir (sau cum se numte) sau fa ce fac fetele si numai spune prostii.

ah, si sa vezi ca esti inteligenta de dai in gropi uite aici 2 chestii
1. "MISOGÍN, -Ă, misogini, -e, s. m., adj. 1. (Persoană) care are aversiune sau dispreț față de femei. 2. Adj. Care manifestă aversiune sau dispreț față de femei." ceea ce nu mi se intampla si mie

si partea mai importanta

2. http://www.tpu.ro/......racter-ca/

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Desigur ca tu intelegi ce spun si doar cine a pus intrebarea si demented ma vad ca misogin laughing. ipocrizia asta frate,
gata summer numai postez ca deja ai facut destul spume pana acum. iti dau voie la timpul liber, adica sa faci pe stakerul cu "Pisi" pe fb, sa te dai drept amanta sa vezi poate se da la tine, ca atata incredere ai in el big grin

| Ririru a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu manifesti un dispret fata de femei dar le faci pe toate mincinoase laughing Haide mai, te rog, taci din gura, suntem noi proaste si tu destept. Acum poti sa taci.

| anonim_4396 explică (pentru Ririru):

Incalc cuvantul si am sa mai postez o data laughing. "te rog, taci din gura," ce chestie nesimtita sa rogi asa ceva nu crezi? iti permiti cam multe fatuca laughing. am sa vb pana in cel mai "rau" caz o sa mi se dea ignore.

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa ai o intelegere mai profunda? Vezi aici:
http://www.tpu.ro/......tul-meu-e/
:)

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Arunca o privire si la istoria intrebarilor lui Summer234. O relatie super happy

| anonim_4396 explică (pentru SkyPilot):

Spre rusinea mea admit ca atunci cand am vazut notificarile ( nu si raspunsurile pentru ca s.a incarcat greu ) am crezut ca esti si tu in "ajutorul" ei ca o alta persoana de aici care m-a facut misogin laughing. cat despre ce ai zis, da, acum am vazut ca e chiar mai rau decat credeam totusi fata asta are mai mult respect din partea mea decat alta care ma face repede misogin pentru simplu fapt ca nu pup in dos orice fata care vad ca posteaza aici. ce pretentii am la unii este? mda

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca nu ai fost foarte atent. Cea care te facea misogin a pus o intrebare foarte asemanatoare cu aceasta. Atat de asemanatoare ca nu ma mira ca nu ai observat ca e ea happy

| anonim_4396 explică (pentru SkyPilot):

De fel nu intru sa vad intrebarile / raspunsurile altora. am vazut totusi ca e obsedata de par roscat si fund bombat laughing)

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare cu ce considera lucrul cel mai important in viata.

| Clausd10 a răspuns:

Este foarte posibil sa il fi pierdut. Daca a ajuns aici, inseamna ca i-a ajuns. Si judecand dupa atitudinea ta a avut destul de multa rabdare. Nimic nu scoate din minti mai mult un barbat decat gelozia, reprosurile si razgaiala. Lasa-l sa-i treaca. Daca il cauti nu faci decat sa pui gaz pe foc. Posibil ca se va intoarce mai calm dupa ce va fi pus in balanta tot trecutul vostru. Daca nu te mai cauta, inseamna ca ai exagerat cu atitudinea ta. Fii mai matura si accepta urmarile comportamentului tau, oricare ar fi ele. Succes.

| scorpiaX a răspuns:

Dupa parerea mea... ai mai multe variante :
1. Mergi la el... si iti ceri scuze... daca iti ceri scuze nu inseamna ca tu ai gresit ( ai ajut si tu 51% din vina ) si spera sa te ierte... daca nu vrei sa il pierzi...
2. Poti sa il lasi in pace... si chiar daca ar mai tine la tine... poate crede ca tu nu mai vrei... asa relatia voastra e distrusa
3. Mergi la el... iti ceri scuze... dar te mai si victimizezi (nu genul ala de victima enervanta)... "imi pare rau... chiar nu m-am simtit bine... stiu ca am exagerat... nu te-am meritat (nu conteaza ca e adevarat sau nu doar sa il faci sa tina la tine putin ) imi pare foarte rau... mai poate fi ceva intre noi?"

| IloveSumme a răspuns:

Existe posibilitatea de a trimite mesaje private, multumesc.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru IloveSumme):

Iar dvs scumpa domnisoara(presupun) cu ce ocazie trageti omul la raspundere?