| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 16 ani si de cativa ani(de la 13-14 ani) am inceput sa ma masturbez de 3-4 ori pe saptamana.Fiind constient de efectele nocive pe care le produce masturbarea, am incercat sa ma las dar din pacate in zadar... dupa cateva zile se intampla iar. Cum scap de acest viciu?

Răspuns Câştigător
| rhados a răspuns:

Nu te lua ma dupa gurile rele happy masturbarea nu are niciun efect nociv, este un lucru normal care se intampla oricarui baiat. de asta o sa iti dai seama si in momentul cand o sa fi cu cineva (o fata), chiar daca o sa o faci cu ea de 3, 4 ori pe saptamana, tot de atatea ori o sa te si masturbezi.

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce nu faci sport, zilnic? Schimbă modul de viață!
Pa, pa.

| GyeBaek a răspuns:

Sa fi mai indrazinet si mai hotarat, si blocheazati tote lucrurile ce te in formeaza erotic.

| Delire a răspuns:

Buna! incearca sa iti ocupi timpul,sa iesi, sa asculti muzica, orice!

| Phutui a răspuns:

O fata?batting eyelashes nu neaparat iubita, fuckfriend?

| BeBBeN1SR a răspuns:

Poate ca ar trebui sa incepi sa experimentezi si pe viu...

| annna a răspuns:

O prietena...

| sadlifetobe3 a răspuns:

Sa faci dragoste cu o fata, alt mod de scapare nu ai,,, crede-ma fundaaaaaaaaaaaa?

| Zmeura_5657 a răspuns:

Masturbarea nu are efecte nocive(pe langa ca este un lucru normal) raised eyebrows Decat daca e facut excesiv (dar nici macar nu s-au descoperit) si aceeasi chestie se poate spune despre orice lucru.
Masturbarea te poate ajuta atunci cand faci sex pentru ca vei stii ce iti place, ce nu, si iti poti indruma partenera(ul) spre mai bine.
Bafta!

| Dunnamite a răspuns:

Tine-o tot asa! asta ti-e vocatia, numai fugi de ea ca pana la urma te gaseste si in gaura de sarpe!

| Lina_4442 a răspuns:

DE FIECARE DATA CIND AI SA SIMTI CA VREAI SA TE MASTURBEZI AVITI ACEST LUCRU! asta tot depinde de tine! sunt sigura ca ai sa reusesti! doar daca tu ai sa ai o dorinta arzatoare de a stopa acest lucru! Puneti in plan si o sa vezi

| axaal20 a răspuns:

Nu minti. spune adevarul de 3-4 ori pe zi. taie-ti mainile si vei scapa.altfel destul de greu, insa cu vointa se poate

| romeo29 a răspuns:

Ai grija daca te masturbezi vei inebuni. Sfat: pune pe altcineva sa ti-o faca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea e mai esti virgin? daca da insemna ca simit nevoia asta deci mai bine cauta-ti o prietena in genul tau...va fi mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inceark sa t indragostesti, astfel o sa t gandesti in fiecare sec la ea si n-o sa mai ai chef d masturbare.Stiu eu c spunwinking

| inteleptul_9804 a răspuns:

Sfat : o prostituata.

| elvis11 a răspuns:

Stii cum e... fara vicii, am fi doar niste roboti!