| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 17 ani si ma masturbez de 4 ori pe saptamana. Ar putea sa imi afecteze in vreun fel viata sexuala?

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici...Da, iti va afecta viata sexuala in viitor.

Răspuns utilizator avertizat
| MichaelFGDHR253665 a răspuns:

Nui adevarat pustiule lasa **** cai sa dai de dracu ascultma bine ceti spun am experienta in domeniu,,, in primul rind atunci cand dai sperma afara din tine dai toata energia care muschi inimi si inima o acumuleaza in timp dupa care te vei inbolnavi de rinichi atit timp cit sperma trece prin prin penis asa cum si urina trece vei face rana sau pietre la rinichi si daca o faci cum zici tu 4 ori pe saptamana 1 devii dependent 2 iti va afecta creierul 3 iti va afecta viata ta sexuala ca cand vei fi in fata unei tirfe o sa te faci de **** ca nu se va mai scula ca creierul nu va mai reactiona asa cum trebuie ca tu tiai invatat creierul si penisul sa se scoale cin faci lba,, pustiule te sfatuiesc sa lasi **** si sa stai departe de internet si tot ce contine rezultate porno., Mihail 23 anii, nici eu n-am scapat dar ma chinui mult si eu sunt dependent si am facut exact ca tine la inceput am crezut ca e bine si ca nu se va intampla nimic, lasa masturbarea si stai departe de internet un timp, sa-ti dea dumnezeu sanatate

| Denly a răspuns (pentru MichaelFGDHR253665):

Motivele mentionate de tine sunt corecte. Sper ca toti sa inteleaga si sa se lase de masturbare.