| anonim_4396 a întrebat:

Ma masturbez de la aproape 15 ani, iar acum am 17. O fac cam de 3-4 ori pe saptamana si as vrea sa stiu daca imi va afecta viata sexuala pe viitor.

Răspuns Câştigător
| AlexSalling a răspuns:

Nu are cum sa te afecteze. Este ceva normal, practicat mai de toate persoanele, indiferent de sex. Sa te masturbezi de 3-4 ori pe saptamana, este egal cu 0. Nu este ceva grav de nici-o culoare, nu-ti fa griji.

3 răspunsuri:
| Eduard196 a răspuns:

Da. Pentru ca iti creeaza nevoia de noutate

| Bernardus a răspuns:

Nu te poate afecta in niciun fel.

| MariaShk1 a răspuns:

Iti ramane penisul mic si ejaculezi foarte repede. eu am patit si regret ca ma masturbez de la 13 ani