| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 17(baiat) ani ma masturbez si ma uit la filme porno aproape zilnic.
Problema este ca, in momentul in care ma masturbez imi iese foarte rapid sperma, undeva la 30 de secunde, un minut chiar daca nu ma uit la filme porno.
Tot timpul cand vad o fata mai draguta sau imi sare gandul la chestii perverse cu penisul meu sau cu o păsărică mi se ridica si se uita lumea, am incercat sa nu ma mai gandesc dar nu pot.
Mi-e frica ca in momentul in care o sa intretin o relatie sexuala o sa ejaculez cum o sa puna partenera mana pe el sau chiar vazando dezbracata nici nu mai zic de introducerea penisului in pasarica.
Cum pot sa fac sa nu ejaculez asa rapid?
Am penisul acoperit complet de preput dar il pot decalota complet oare sa fie prea sensibil pentru ca este acoperit de preput?
Multumesc anticipat,

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totul cere timp,experiente,in timp vei putea penetra tot mai mult pana ejaculezi, dar e complet normal sa ejaculezi prima oara, asta daca nu suferi de impotenta sau bagi o masturbare inainte de sex, sunt metode, de asta spun totul se invata, experimenteaza

| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarea asta excesiva si dependenta de pornografie, iti vor afecta serios relatiile sexuale cu femeile, punandu-te in situatia in care, ori nu ai erectie cand esti cu ele in pat, ori te scapi pe tine, in primele 30 de secunde.
In plus, vad ca ai si fimoza, ceea ce iti va face imposibila penetrarea sexuala.
Va terbuii sa vizitezi un UROLOG, ca sa vezi ce stadiu esti si daca te poate ajuta tratamentul sau trebuie interventie chirurgicala.
Pacat ca ai ajuns la 17 ani si nu ai mers pana acum la medic, sa-ti elibereze penisul, ca sa mai poate creste.
Cresterea penisului s-a incheiat deja, la 16 ani.

| AntonioAlexe a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu am fimoza(pot sa il decalotez complet) dar as vrea sa merg la un urolog ca sa imi taie preputul sa ma scap de el sa stea decalotat tot timpul, inca imi creste pentru ca si anul acesta a crescut binisor

| corbulalbrosu a răspuns:

Ejacularea in cazul tau se produce intr-un timp foarte scurt dintr-un singur motiv si anume : deocamdata iti lipseste in totalitate ''experienta sexuala '', motiv pentru care la inceperea activitatii sexuale in mod sigur vei ejacula cum se spune... din prima, adica cel mai probabil inca dinainte de a reusi sa-ti bagi penisul in ''pasarica''. Experienta se poate dobandi doar in timp, uneori fiind necesara o perioada de 1-2 ani, insa si in acel caz experienta se dobandeste numai in urma unei activitati sexuale cat mai constante si intretinute pe cat este posibil cu una si aceeasi partenera de sex. Multa sanatate!

| Donsavas a răspuns:

Sa nu te mai masturbezi atat de des sau sa înveți să întârzii ejacularea.

| Edyy5555 a răspuns:

Dai inainte si experimenteaza joaca-te pu puta dar nu prea des

| Stefan66t6fc a răspuns:

Dami cerere pe Facebook george stefan am o poză cu 2 mâini una de bărbat și o femeie si îți explic eu cum sa îți crești rezistența si multe altele

| AntonioAlexe a răspuns (pentru Stefan66t6fc):

Care mai exact? Sunteti multi cu acelasi nume