| Anomim2025 a întrebat:

Am aproape 18 ani, am cunoscut o fata intr-o tabara vara trecuta si ne-am combinat acolo. Din pacate ea sta la 300 km distanta de mine ai as vrea sa o vizitez de 3 ori pe luna macar, banii nu sunt o problema. Problema ar fii scoala si meditatiile. Nu as vrea sa o vizitez numai in vacante. Ce as putea sa fac sa o vizitez macar o data pe luna? Timp nu prea am ca sunt a 11-a si nu vreau sa pierd la scoala. Parintii mei sunt de acord numai ca in vacante ma lasa sa o vizitez, dar numai vreau sa astept.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Vise, vise si iar vise frumoase dar greu realizabile. Continua fiindca n-ai ce pierde. Timpul va fi singurul arbitrul care va "supraveghea, mentine si indruma" dragostea voastra. Succes.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista weekend uri, desi cauza ta mi se pare cam pierduta. Nu e ca si cum ati avea o relatie veche de pastrat. Mai exista fete

| RAY a răspuns:

Relatiile la distanta sunt pierdere de timp sincer, de ce te amagesti esti tanar meriti tu? asa ceva? vezeti de scoala si asta e, 300 de km e ceva tu ai incredere in ea?

| neutrino a răspuns:

Esti suficient de mare pentru a realiza ca astfel de relatii sunt aiurea. Fa-ti si tu o prietena loco, sa ai ce pupa atunci cand ai putin timp liber.