| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU happy prietenul meu este in alt oras, deci relatia noastra este una la distanta. nu ne-am vazut de cateva luni si relatia s-a cam racit. chiar aproape de tot.ne-am cunoscut vara trecuta dar de cand s-a inceput scoala ne-am vazut foarte rar. nu mai merge relatia si nu mai inteleg nimic. nu stiu ce sa fac. sa luam poate o pauza? dar mi-e frica ca o sa-l pierd de tot si nu vreau. ce sa faaac?;((((

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna!
Tot ce trebuie sa faci este sa vorbesti cu el,sa-i spui ce simti, atat. Daca va intelegere, ramaneti impreuna. Daca nu, nu.
Nu a spus nimeni ca relatia la distanta este usoara, ba chiar voi sunteti si minori [probabil] si parinti au mare grija de voi.

Trebuie sa intelegi, sa vorbesti cu el, ca daca nu vorbesti, deja esti in minus! happy. Vorbeste cu el.

| IloveME a răspuns:

Trebuie sa te resemnezi,intr.un fel asa zic eu! gandeste-te ca mai tz va fi mai greu, c vei face atunci? nu-i cere pauza, propunetzi-o tie vezi dupa aia cum te simti!

| DeEAஐ a răspuns:

E inevitabil sa nu treci prin toate astea! cu parere de rau iti spun,si eu am trecut prin asta,daca tu esti sigura ca merita sa lupti din toate fortele si sa incerci sa il ai pentru tine,fa-o! nici macar nu imi gasesc cuvintele sa te sfatuiesc cand imi amintesc cat de greu mi-a fost mie! e cel mai dureros si mai greu lucrusadstiam ca e pentru mine si tot odata traiam cu frica ca o sa il pierd! avantajul meu a fost ca EL a fost si este un om minunat! mi-a demonstrat in mii si mii de ocazii ca nu am de ce sa ma indoiesc de dragostea lui si nici de faptul ca si el isi doreste la fel de mult ca si mine sa nu pierdem ce era al nostruhappy!@acum iti spun,daca ai aceeasi certitudini,merita sa atepti, sa suferi si sa lupti! daca nu, nu merita!sad

| darkhell217 a răspuns:

Doar spune-i ceea ce simti si ca ti e teama sa nu il pierzi

| pakito a răspuns:

Ceao nury...eu ama vut o relatie cu o fata din maramures, eu sunt din bihor...si daca luati o pauza, crede'ma! O sa'l pierzi.

| vampirghimbir a răspuns:

Stiu in ce situatie esti crede-ma
iti dau un sfat
imagineazati o balanta si pe un taler pune suferinta pe care o ai acum cand esti confuza
iar pe celalalt faptul ca te desparti acum de el suferi o luna apoi e altu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai sa iti traduc ce intelege toata lumea cand zici " sa luam o pauza ", mai putin cel care o cere, asta am observat'o pe pielea mea.
Cel care primeste aceasta dorinta ori crede ca s-a terminat si isi va cauta pe alta /altu sau crede ca ti'ai gasit pe altu /alta si se reia si prima varianta.
Incearca sa te porti din ce in ce mai dulce si jucausa cu el.
Exista vacanta de Paste, distractie placutawinking.
Banuiesc ca tu pricepi ca o sa suferi dupa ce o sa ii zici adio dar raman cu tine.