| anonim_4396 a întrebat:

Vreau un raspuns cat mai rapid. Va rog frumos sigh

Eu am o relatie la distanta cu un baiat de aproape 21 de ani, eu am 16. El este in Italia, eu aici. Ne putem vedea doar o luna pe an. Ne-am cunoscut vara trecuta si ne-am combinat... Avem 5 luni de relatie. El spune ca ma iubeste, dupa ce voi termina liceul vrea sa ma duca in Italia sa stam impreuna.

Am cunoscut acum o luna, intamplator un baiat. Treceam pe strada si se uita la mine. si ne gaseam asa accidental mai mereu. Pana ma gasit pe facebook si am inceput sa vorbim. Imi place de el, ii place de mine. Ce fac, nu stiu ce sa fac? Sa il parasesc pe prietenul meu, daca am sa regret mai tarziu asta? Sa raman cu el? Daca isi bate joc de mine. pana la urma e vorba de ani de asteptat, doar o singura luna pe an ne putem vedea.

Nu stiu ce sa faaaac! HELP ME!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, ramai cu cel pe care l-ai cunoscut recent daca tu crezi ca va merge relatia, in general relatiile la distanta nu prea rezista...

| Alexandru0007 a răspuns:

Tu n-ai niciun prieten acum.din Italia in Romania, nu se cheama ca ai relatie.asa nu merge. vorbeste cu baiatul asta pe facebook

| RAY a răspuns:

Tu crezi ca ala nu are iubita, fi serioasa ala nu are nevoi, traieste prezentul lasa basmele astea fictive cei aia relatie la distanta? pierzi afectiune, iubire reala pentru ce sa afli ca ala are iubita? nu trai virtual traieste real

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multi spun ca o relatie la distanta nu merge, dar sunt atat de multe cupluri care rezista!

Nu conteaza ce spunem noi, conteaza ce simti si ce iti doresti TU!
Ispite apar cand nici nu te astepti. Stii care e ''rolul'' lor?
Sa realizezi daca ceea ce simti pentru iubitul tau este adevarat, sincer...
Pentru a afla asta, trebuie sa analizezi lucrurile. Oare, tipul pe care-l placi merita sa te aiba? Oare nu vei regreta ca-l parasesti pe iubitul tau?
2 ani trec foarte repede.
Te face fericita? Te simti implinita, chiar daca va despart km?

| Public22 a răspuns:

Relatia la distanta nu va merge, deci...

| schmoll a răspuns:

Stii...noi ne putem da cu parerea.dar nu stim ce simti tu, ce e in inima ta..nu e bine sa mergi pe faza cu 2..nu va tine..relatile la distanta tin doar cand e iubirea puternica ca o stanca, dar va fi zdrobita de valuri...tu ai raspunsul

| scorpiaX a răspuns:

Paraseste.l pe asta de 21 de ani. nu ca ar fi diferenta de varsta dar aveti o relatie la distanta si cum ziceai si tu ca il vezi doar o data pe an. acuma gandeste.te ca nu dureaza mult relatia asta

| anonima1993 a răspuns:

Hmmm in aceeasi situatie sunt si eutongue eu am 16 ani si prietenul meu 21 dar el e in Franta.La fel dupa ce termin liceul vrea sa ma duc la el.Suntem de 1-2 ani impreuna si in primele 6 luni dp ce a plecat m-am despartit de el pentru alt baiat el s-a surgat 2 luni de mine zi de zi sa ne impacam eu nu am vrut a venit vara el trebuia sa vina si incepusem sa-l visez in fiecare seara, orice faceam imi amintea de el si plangeam mereu si regretam foarte mult, ma gandeam ca o sa vina in tara si o sa stea cu alta si eu o sa-i vad ma rog. sfatul meu si parerea mea este sa ramai cu cel din Italia daca ti-a spus sa te duci la el la varsta lui inseamna ca are planuri serioase cu tine pentru si numai e desta de varsta noastra cu relatii doar de fatada astea dupa parerea mea sunt relatii adevarate (fine...eu m-am impacat cu el dar foarte greu) sper ca ti-am fost de ajutor, pup:*