| Maria99Monica a întrebat:

Am aproape 18 ani. Am o relație de un an jumătate și în urmă cu puțin timp am avut parte de contatct sexual,dar părinții mei nu știu și nu sunt de acord. Aveam înainte mâncărimi,dar acum sunt mai mari,mai accentuate. Precizez că actul a fost doar protejat... De la ce să fie? Suport mâncărimile de mai bine de o jumătate de an, dar nu le am luat în seamă. Oare s-a agravat? La ginecolog află dacă mai sunt virgină sau nu dacă vreau doar un tratament care e clar că nu e de la act, pentru că ne am protejat? E neapărată nevoie de informația asta. Mama nu s ar bucura să o audă.

1 răspuns:
| Kingsley a răspuns:

Probabil ai o infecție. O vizită la urolog te va scăpa de toate mâncărimile.