| anikav a întrebat:

Am auzit ca desi ai contact sexual cu un baiat si ejaculeaza in tine desi nu esti in perioada fertila si ai trecut de mesntruatie maxim aproape 10 zile sau sub 7 zile poti ramane gravida?

Răspuns Câştigător
| lizy12iul a răspuns:

Daca nu te protejezi mereu exista riscul sa ramai insarcinata. eu te sfatuiesc sa te protejezi, cu prezervativ sau cu pastile, mai bine asa decat sa faci vreo boacana, numai bine! :*

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar ce bine le auzi tu, dar de ce nu te protejezi fătuco, tu stii?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai auzit foarte bine. Riscul unei sarcini exista mereu cand apare un contact sexual neprotejat indiferent ca exista sau nu ejjaculare, ca femeia e in perioada fertila sau nu

| RAY a răspuns:

Daca nu esti in perioada de ovulatie e imposibil sa faci copii punct, restul sunt basme

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, există RISC de sarcină sad

Deja erai într-o perioadă cu fertilitate medie spre ridicată ( poate chiar la ovulaţie, depinde câte zile are CM-ul tău ).

NU vă mai raportaţi la zilele scurse după terminarea menstrei!
Este IMPORTANTĂ raportarea la data la care a ÎNCEPUT menstruaţia!

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior...

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Ai auzit bine.

| Alcyon a răspuns:

Draga mea, perioada nefertila nu e cu risc de sarcina egal cu zero. Riscul e doar mai mic, atata tot. De ce se intampla asa? Fiindca organismul femeii mai are uneori dereglari si pot aparea ovulatii spontane, in afara perioadei fertile. Metoda calendarului e buna doar pentru cuplurile care-si doresc bebelusi in viitorul nu foarte indepartat.

| peperonies a răspuns:

Nu exista perioada infertila.

| grab a răspuns:

Riscuri ai. dar de ce sa risti?
nu e mai mare efortul sa ne intrebi pe noi pe TPU asta decat sa cumperi un prezervativ sau sa il convingi sa termine afara?

| NoName0x0 a răspuns:

Pai daca nu va protejati 5 zile inainte de stiop si 5 dupa stop si el ejaculeaza in tine nu ramai gravida, dar atat, doar in zilele acestea! Mai bine ai incerca varianta cu 5 zile dupa stop pentru ca 5 zile inainte nu merge mai deloc, fiindca stopul nu are o data fixa, vine neregulat, dar stii cand ti s-a terminat, nu? Profitati si voi de alea 5 zile, stii tu, sexulet 23/24! laughing))))

| Anonymous1995 a răspuns:

Da,exista riscul asta, in cam orice perioada daca nu te protejezi