| Michell0 a întrebat:

Am auzit cazuri când bărbații și-au ucis partenerele, apoi s-au sinucis și ei... Chiar dacă pare un gest oribil, nu credeți că o astfel de decizie ar pune capăt oricărei suferințe? Asta nu ar însemna că cei doi vor fi împreună pentru totdeauna după asta?

9 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Suferinta cui? Cine e el sa decida ca ea sufera sau nu? Este un act de egoism si de instabilitate psihica si emotionala. Oamenii aia sunt BOLNAVI, nu romantici. Jesus...

| h3r a răspuns:

Ce te bate gandul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru h3r):

Imi place cum gandesti. Haha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Referitor la ultima intrebare. Avand in vedere ca nu exista "viata de dincolo" nu au cum sa mai fie impreuna. Si daca ar exista, ea poate s-ar duce in rai pe cand el clar in iad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate asa gandesc orbiti de dragoste, asta trebuie sã spunã ceva nu prea sunt femei sã facã asa ceva, chiar si dacã ar omorâ ea un barbat nu ar simti remuscãri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ar pune capat oricarei suferinte".Da, probabil asta ar face.Dar e o dovada de lasitate.Si nu, nu inseamna ca ar fi impreuna pentru totdeauna.Fie nu exista nimic dupa si atunci totul a fost in van, fie el ajunge in iad.Depinde acum daca tipa ajunge si ea in iad sau nu))

| Shimozukushiki a răspuns:

Se spune că unii se uită prea mult la filme, alții se joacă prea mult jocuri precum S.A., V.C, sau C.S.
Tu cred că faci parte din categoria care a citit prea mult,, Moara cu Noroc"
Te bate vreun gând?

| Bogdann1107 a răspuns:

Un barbat care isi arata forta fata de o femeie este mai slab ca ea si mai redus mintal.ca esti sau nu mai esti cu acea persoana nu este capat de lume.
Ai grija la ce alegi in viata unele decizi luate prost iti pot crea restul viete un calvar din care nu vei mai putea iesi.

| NoneOfUrBusiness a răspuns:

Daca ar exista un loc "impreuna pentru totdeauna " la cat sunt de indracite femeile, iti dai seama ce ar pati barbatii pe lumea aialalta? Unde is deja morti, dar tot vor putea simti suferinta?