| b3b3l00sha a întrebat:

Am auzit ceva si vreau sa inteleg.cica daca un baiat ridica greutati prea mari. e posibil sa ajunga sa nu mai poata face copii. e adevarat? care este explicatia?

4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu e adevarat.

| ady2607 a răspuns:

Nu cred ca e adevarat.cunosc cativa baieti care se duc la sala in permanenta... unii dintre ei au copii, iar alti i-au dobandit pe parcurs...anterior inceperii ridicarii de greutati.

| xitty a răspuns:

Daca se dezvolta o hernie
si avanseaza foarte mult poate duce la anumite disfunctionalitati ale corpului, dar nu neaparat impotenta

| ramonaky25 a răspuns:

In unele cazuri, daca e vorba de multe greutati se poate intampla sa aiba probleme la testicule( "sa-i cada" testiculele- e termenul folosit). Cel mai sigur e sa foloseasca o centura speciala in timp ce ridica greutati, ca sa fie sigur ca nu vor exista probleme.