| Flavyy124 a întrebat:

Am auzit ieri o vorba,, EU? Sa dau martisoare, noo, complet bullshit, martisoarele nu mai sunt la moda", sa fiu eu batran la 15 ani sau s-a tampit lumea? laughing
Crede cineva ca sunt bullshit?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Din cele mai vechi timpuri se practică daruirea unei alte persoane 1 mărțișor și chiar în timpurile noastre încă se face. Nu este deloc bullshit, este un obicei străvechi ce aduce bine venirea primăverii ca si ghiocelul.
În viața sunt două tipuri de oameni, cărora le place si carora nu le place, depinde cum au fost ei crescuți si cum vad lucrurile happy

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu virusu asta s-a uitat metoda martisorului nu e voie sa dai anul asta

| Gusticel a răspuns:

Nu sunt bullshit, sunt un gest dragut. Daca martisoarele i se pare demodate, poate alege o alternativa, de ex. ghiocei, lalele, o cutie de bomboane, bratari din alea alb cu rosu etc.

| StefanDrg a răspuns:

M-am luat dupa mama si am cumparat martisoare o gramada sa dau la toate colegele de munca. Ghici ce, doar eu si inca 2 baieti singurii fraieri care am adus martisoare, in rest pe nimeni nu am vazut. O prostie de traditie ca toate celelalte

| Iote a răspuns (pentru StefanDrg):

Gresit!
Nu este o prostie. E un obicei frumos, este pur romanesc si e bine sa-l pastram. Cred ca ceilalti colegi s-au simtit prost ca nu au dat martisoare. Anul viitor vor da si ei.
Apropo, in Maramures, Bucovina si mare parte din Moldova (mai mult in nord), toata lumea da martisoare la toata lumea. Adica si fetele dau martisoare baietilor. Si cei batrani primesc si dau. Asa era obiceiul stravechi.

| Sofer a răspuns:

Acum nu se mai da mărțișor. Se da altceva ce le place la femei. O hârtie de 100 lei cu o fundiță și asta e mărțișorul.

| Flavyy124 explică (pentru Sofer):

A good one laughing