| diadiana a întrebat:

Am avut ciclu de mrti pana joi saptamana asta, si azi din nou am vazut ca am sange pe chilot...de la ce sa fie? m-am cam stresat ieri si azi, am fost putin mai agitata sa aiba vreo legatura?

10 răspunsuri:
| RaluE a răspuns:

Andreea, fetei i-a venit deja.Si nu se intampla cand ai 14-15 ani. Poate veni si de la 10 straight face. Daca tie ti-a venit atunci...asta nu inseamna ca asa e la toate fetele. A, si nu ajunge pana la 20-30 de anistraight face, ajunge pana la vreo 50 din cate stiam eu. Tu chiar crezi ca la 30 de ani scapi?laughing Stai usor, mai ai de asteptat.
Si tu, Diana, nu te ingrijora, nu e nimic grav. Poate fi si de la stres, dar abia dupa 2 ani de "curs" se regleaza. Stai linistita!:*

Rallu.

| piciuk a răspuns:

E posibil ca sa iti apara din nou in cazul in care ai suparari grave, din cauza stresului sau pur si simplu o dereglare hormonala... nu te ingrijora... aproape toate fetele patesc asta

| danutza a răspuns:

Posibil sa fi racit sau o infectie ceva daca nu iti trece da fuga pana la medicul ginecolog pentru ati prescrie un tratament happy

| ryxize a răspuns:

Da are legatura cu stresul si agitatiile, poate chiar si de la asta s-a intamplat sa ai a doua oara!

| Bebitza_3599 a răspuns:

Cred ca da.Nu te mai stresa... faci riduri! laughing

| JustAlice a răspuns:

Idem rallu!

| raza-de-soare a răspuns:

Andreea cred ca diadiana stie toate informatiile astea din moment ce zice ca saptaman asta a avut ciclu neregulat a cretut o parere despre faptul ca are ciclu neregulat...si da...este un lucru normal...si apropo le vine tutror fetelor cu varsta cuprinsa intre 13-18 ani...straight face

| andreea_7415 a răspuns:

Se numeste ciclu le vine tuturor fetelor cu varste cuprinse intre 14-15 ani si ajunge pana la 20 -30 de ani este ceva care se aduna in corpul tau 'mizerii' care le produce corpul tau nu iti face griji iti vine numai odata la 1 luna te cam doare stiu dar asta e! si nu exista leac pentru asta

| diadiana explică:

Eu am 22 de ani, si o sg data mi s-a mai intamplat sa imi vina de 2 ori intr-o luna dar la distanta mai mare de o zi

| diadiana explică:

Si doar o zi m-a tinut, sambata...si a curs putin