| mardeamor a întrebat:

Am avut contact sexual cu 6-8 zile inainte de ciclu. a ejaculat in mine dar dupa a curs din mine afara. dc? si.as putea ramane gravida? ciclu regulat nu am avut niciodata.mereu a venit aiurea. dar pot ramane cu cateva zile inainte? mersi frumos

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se poate ramane insarcinata oricand, mai ales daca ai menstruatii neregulate. Sperma, dupa ejaculare, se coaguleaza in vagin permitand ascensiunea spermatozoizilor spre uter. Apoi se lichefiaza si excesul se scurge. Asta nu inseamna nimic.

| Christina a răspuns:

Fa un test de sarcina sau du-te la ginecolog.

| Raresik a răspuns:

Poti ramane happy. dar mai bine faci un test happy