| JustMe2099 a întrebat:

Am avut contact sexual cu prietenul meu, dar nu a ejaculat in mine, acum patru zile trebuia sa imi vina menstruatia insa nu s a intamplat. Mentionez ca nu am un ciclu regulat.
Este posibil sa se fi format o sarcina?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este posibil. Daca intarzierea ajunge la 7 zile, ina opta fa un test de sarcian din prima urina de dimineata urmat de o consultatie ginecologica.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine nu te teme

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul ciclului menstrual neregulat deoarece nu exista un reper fix fata de care sa-ti raportezi inceperea/pornirea menstruatiei rezulta ca nu se poate stabili perioada fertila deci nici momentul in care ar trebui sa inceapa menstruatia.In cazul c.m. neregulat nu se poate discuta despre intarziere deoarece nimeni nu poate determina lungimea c.m. respectiv. Metoda coitului intrerupt se foloseste de cand lumea, insa barbatul trebuie sa aiba multa experienta/rutina, sa fie in stare/sa reuseasca sa-si coordoneze si controleze la perfectie ejacularea pentru a putea fi sigur ca nu va scapa niciodata nici cea mai mica cantitate de sperma in vaginul partenerei mai ales daca nu stie in ce perioada a c.m. se produce actul sexual. Teoretic metoda poate fi aplicata multi ani insa s-a constatat ca totusi dupa ani si ani se mai intampla sa apara si cate o sarcina, conform proverbului cu "ulciorul care nu merge de multe ori la apa" deoarece pana la urma, de regula se ciobeste. Nimeni nu este in stare sa aprecieze in ce masura este capabil partenerul tau sa-si controlezi ejacularea pentru a se pronunta in cunostinta de cauza. Se poate spune ca nu poate fi exclusa complet posibilitatea de a se forma o sarcina, insa si faptul ca probabilitatea este destul de mica. Multa sanatate si mult noroc.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine nu ai cum sa fi ramas gravida.

| Crystynutzaa a răspuns:

Orice contact sexual neprotejat poate aduce la sarcina. Insa faptul ca nu a ejacuat in tine si ca ciclul nu e regulat nu pre cred ca sunt sanse de a fi insarcinata. Ca sa te asiguri, numara 14 zile din ziua cind trebuia sa vie ciclu si fa test.

| Anonymní a răspuns:

Daca esti sigura ca nu a ejaculat in tine, atunci nu.

| Aida200020 a răspuns:

Poti să fii însărcinată însă poți avea și o dereglare hormonală.Cel mai bine ar fi să îți faci un test de sarcină. Dacă ești minoră roagă o prietenă mai mare sau un amic să îți cumpere testul și fa-l. Dacă însă nu ești însărcinată, du-te la un

| Aida200020 a răspuns:

La un gine