| allessandra a întrebat:

am si eu o nelamurire...am facut dragoste cu prietenul meu neprotejat, dar nu a terminat in mine, inainte cu doua saptamani luasem anticonceptionalele in urma altui contact sexual neprotejat, iar acum trebuia sami vina menstruatia pe data de 4, ceea ce nu s-a si intamplat. e posibil sa fii ramas insarcinata in urma aceluia act sexual neprotejat? sau doar sa am o intarziere din cauza anticonceptionalelor? luni se implinesc doua saptamani de cand trebuia sa-mi vina.trebuie sa mentionez ca mi-am facut un test de sarcina dupa cateva zile care a iesit negativ, iar menstruatia nu e mereu regulata. daca puteti sa-mi rasp cat mai repede...multumesc

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ce anticonceptionale? Pilula de a doua zi? daca da ar putea fi o dereglare de la aceasta. Pilula de a doua zi are o doza foarte mare de hormoni si timp de aproximativ 6 luni iti da ovarele peste cap (menstruatii neregulate, dureri abdominale, dureri de sani).
Oricum, la acest tip de viata sexuala complet dezordonata si neprotejata, s-ar putea sa fii insarcinata. Fa-ti 2-3 teste de sarcina din urina de dimineata in zile succesive si du-te neaparat la ginecolog cat mai repede.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

ORICE E POSIBIL! DAR NU E DE INTELES DE UNDE ATATA INCONSTIENTA SI INDIFERENTA FATA DE SANATATEA TA, SI A APARATULUI TAU GENITAL?! TREBUIE NEAPARAT SA TE IMBOLNAVESTI, CA SA TE TREZESTI?! E PLIN DE BOLI! FOLOSESTE PREZERVATIVUL MEREU! NU TE BAZA PE CE SPUNE EL! SANATATEA TA E RESPONSABILITATEA TA!, IN PRIMUL RAND!>>>... DU -TE IMEDIAT LA CONTROL!

mlm
| mlm a răspuns:

Este posibil sa ai o dereglare hormonala, mai asteapta un pic, daca nu iti vine mai fa un test si vezi despre ce este vb, daca si de aceasta data nu vine, atunci iti recomand sa mergi la un ginecolog, el iti ve spune cu exactitate motivele acestei intarzaieri.

| Sara a răspuns:

Mai fa ti acum un test. atunci a fost prea devreme. incepe si i a anticonceptionale, mergi la medic. sau prezervativ.

| want2bMajestic a răspuns:

Mama mia... da nu se invata nimeni minte? toata lumea trebuie sa treaca prin asa situatii? SE POATE INTAMPLA ORICE!

| marria a răspuns:

E posibil sa fie dereglare hormonala sau cum ai spus si u o dereglare din cauza anticonceptionalelor, dar nu e exclusa nici posibilitatea de a fi insarcinata.eu cred ca ar fi bine sa faci un test de sange beta HCG. mi se pare cea mai sigura solutie de a afla daca esti insarcinata.Si data viitoare ai mai multa grija! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neprotejat, de ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo draga, ia postinor la greu, ce, iti poate dauna? De ce sa folositzi prezervativul, ce oamenii cavernelor prezervativau?