| Andreea1095 a întrebat:

Am avut contact sexual neprotejat azi dimineață.El a ejaculat în afara vaginului, s-a șters cu un șervețel umed apoi peste aproximativ 5 minute a avut loc un alt contact. Care sunt șansele unei sarcini ținând cont ca nu sunt în perioada fertila urmând ca peste 3-4 zile sa îmi vina menstruația

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sansa/posibilitatea/probabilitatea de a se forma/naste o sarcina in ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual sunt 0 (ZERO) chiar si daca sperma este ejaculata intentionat in vagin de catre barbat. Este perioada in care se pot intretine contacte sexuale neprotejate si finalizate cu ejacularea spermei in vagin de fiecare data. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Rob3rt97 a răspuns:

Destul de reduse, dar nu trebuie sa aveti alt contact dupa 5 min, inca mai avea ceva sperma "canal"... (e mai bine sa il pui sa urineze intre acturi.
Dar totusi daca esti in perioada nefertila destul de reduse.

| cristi10grei a răspuns:

Mare... si fara misto

| Helpme99 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu exista sanse 0.
Perioadele fertile sunt zile in care sansele unei sarcini sunt mai mari.
Perioadele infertile sunt zile in care sansele unei sarcini sunt mai mici dar existente!

| Violleta2022 a răspuns:

Sansele sunt practic zero, fiind inainte de menstra cu 3-4 zile.

| Violleta2022 a răspuns:

In alta ordine de idei!
Daca erai in perioada fertila, ramaneai imediat insarcinata, pentru ca 2 partide de sex consecutiv, inseamna sperma ramasa pe teava baiatului, care la urmatoarea partida sexuala se scurge automat in vaginul tau si te lasa insarcinata, chiar daca nu ejaculeaza in tine.
Deci, pe viitor tine minte la ce riscuri te expui!

| Emilian65 a răspuns:

Sansele de a fi gravida sunt minime sau chiar deloc.