| ali98 a întrebat:

Am avut contact sexual neprotejat si am luat anticonceptionale de urgenta dupa 16-17 ore. exista riscu ca sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca le-ai luat la precriptia medicului si exact cum ti le-a prescris, nu exista nici un risc. Daca le-ai luat dupa ureche, da, exista riscul sa fii insarcinata.

4 răspunsuri:
| Encore a răspuns:

Data viitoare folositi prezervativ...

| MisterKat a răspuns:

Oare nu e mai usor sa folosesti prezervativul?! Se dau si gratuit la Centrele de Planificare Familiala (cred ca asa se numesc).
Succes!
O zi buna!
Daniel.

| afrodita17 a răspuns:

Anticonceptionale de urgenta.presupun ca te referi la pilula de a 2a zi...asadar.pilula se ia in primele 72 de ore de la contact, dar cu cat mai repede cu atat mai bine. Se administreaza doua pastile la interval de 12 ore. daca ai respectat aceste instructiuni. ce se afla si pe prospect...atunci nu ai sa iti mai faci griji...insa sa fii atenta caci aceste pastilute nu sunt recomandate a fi luate mai mult de 2 ori pe an.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te pricepi, daca nu stii tot ce trebuie, de ce mai pui intrebari aiurea?