| anonim_4396 a întrebat:

Am avut contact sexual protejat acu' 3 luni de zile ( in august ). Mi-a venit stopul si in august si in septembrie, dar trebuie sa imi vina si acum. Problema e ca de ieri am senzatie de voma si ameteli scurte dar dese, nu ma dor sani, nu nimic si nu am pofta de mancare. Am fost la medic si mi s-a spus ca e vorba de o anemie, am avut anemie si anul trecut. Ce poate sa fie? Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| omik a răspuns:

Uite draga mea asa am patit eu cund am facut-o prima data (2011) dar nu trebuie sa te speri pentru ca ti-a venit si in august, septembrie....nu e nici o problema. Poate treci printr-o perioada mai grea si ai tot felul de simptome ciudate.Dar nu trebuie sa te speri happy happybatting eyelashes

| Gali a răspuns (pentru omik):

Dar am fost protejat si in urmatoarele luni mi-a venit stopul. Oare sa fiu insarcinata? Nu pot sa spun ca mi-a intarziat pentru ca saptamana viitoare trebuie sa imi vina, dar am stari de ameteala scurte doar ca nu sunt puternica incat sa imi vian sa lesin si am cateodata stari de greata. Mi s-a zis ca e o anemie. Tu ce parere ai?

| omik a răspuns (pentru Gali):

Uite insarcinata nu ai cum sa fi daca ai facut-o protejata...dar despre anemie nu ma bag ca nsch ...nu sunt doctor. Incearca fa un control happy

| Gali a răspuns (pentru omik):

Multumesc mult ca m-ai linistit. Mai bine sa am orice, numai insarcinata sa nu fiu! :*:*:*:*

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU e vorba de o sarcină!

Întârzierea poate fi din cauza unei dereglări hormonale, stres, răceală, infecţie, etc.

Poate fi vorba şi de o anemie, mă refer la acele simptome, dar nu o întârziere a menstrei.

Iar faptul că NU ai simptome premenstruale nu înseamnă nimic, uneori acestea lipsesc, se produc schimbări...

Iar de anemie vorbim în cazul unor analize de sânge, nu aşa aiurea, ca şi cauză probabilă...
Ţi-a făcut nişte analize?