| anonim_4396 a întrebat:

Poate e un pic cam proasta intrebarea mea. Am caut si pe net.dar orice informatie si sfat sunt bune in momentu asta.
Ultimu contact sexual cu iubitu meu a fost luna trecuta pe 10. dar pe 12 mi-a venit menstruatia.
Ideea e ca am dureri de burta, urinari mai dese, ameteli, uneori si stari de voma, dureri de sani.
Specific ca luna asta trebuie sa imi vina pe 10.
Am citit pe net ca sunt cazuri in care menstruatia poate sa iti vina pana in luna a4.
Dar simptomele le ai dupa o luna? As face si un test de sarcina.dar parca as astepta pana la menstruatie.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ultima menstruatie adica cea care a inceput in data de 12 Septembrie, a avut o desfasurare comparabila/sinonima cu cele avute inainte ca si numar de zile de sangerare, cantitare, flux zilnic de menstruatie eliminata, culoare, textura, miros, etc, etc. atunci se poate aprecia ca sangerarea respectiva a reprezentat o menstruatie adevarata si NORMALA. In acest caz trebuie sa stii adica sa cunosti informatia exacta/precisa si corecta, ca sexul intretinut in data de 10 Septembrie a avut loc in PERIOADA 100% NEFERTILA a ciclului menstrual anterior adica in timpul ultimelor 9-10 zile de dinaintea menstruatiei, cand formarea unei sarcini este 100% IMPOSIBILA. Nu considera/lua de bune toate prostiile si imbecilitatile scrise pe internet de catre tot felul de neicanimeni. Menstruatia peste sarcina este intratat de diferita ca mod de desfasurare precum si de secretiile eliminate incat este aproape imposibil sa fie confundata cu o menstruatie adevarata/normala. Niciodata NU apar simptome de sarcina mai devreme de 6-7 saptamani de la procreere. Fiindca in situatia descrisa in aceasta intrebare este in proportie de 99, 99% IMPOSIBILA existenta chiar si a unei sarcini cu totul ipotetice, efectuarea unui test de sarcina este complet INUTLA. O poti face in cazul in care nu ai pe ce arunca, cheltui inutil banii tai. Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Exista cazuri in care ciclul este pşeste sarcina.Acuma si de esti nu tare mai ai ce sa faci sa iei pastile sau din astea ca e tarziu.Ia un test de sarcina ca nu e asa scump si nu astepta dupa menstruatie.Eu nu cred ca esti dar pentru linistea ta fugi la farmacie ca nu te saraceste happy

| Freya1 a răspuns (pentru Freya1):

In general la o sapt maxim 2 ai simptome de sarcina dupa contact

| AdinaMihaela00 a răspuns (pentru Freya1):

Multumesc. Am uitat sa specific.ca mi-as dori sarcina.

| Freya1 a răspuns (pentru AdinaMihaela00):

Pai fa-ti oricum un test si ai sa vezi dar nu cred ca esti. Daca vrei sa faci un copil si nu reusesti consulta un ginecolog

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AdinaMihaela00):

In cazul in care doresti sa ramai insarcinata trebuie sa intretii contacte sexuale cu ejacularea spermei in vagin de fiecare data in cele 5-6 zile ale PERIOADEI FERTILE. Este indicat ca zilnic sa fie intretinute cel putin 2 astfel de contacte cu ejacularea spermei IN VAGIN pentru a creste sansa/probabilitatea de a se forma o sarcina. In cazul in care ciclul menstrual este nereglat si nu poate fi calculata/determinata ziua OVULATIEI si implicit a PERIOADEI FERTILE, in acest caz se cumpara din farmacie si se foloseste kit-ul de fertilitate cu ajutorul caruia se testeaza si determina PERIOADA FERTILA si ZIUA OVULATEI pentru a sti in care zile sa intretii sex cu ejacularea spermei in vagin. Simplu si foarte eficient fiindca un test de fertilitate indica cu o precizie depeste 97% momentul optim de ''inseminare'' in vederea procreerii dorite. Multa sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Acum 3 ore | natalia2014 a răspuns (pentru natalia2014):
,,In general la o sapt maxim 2 ai simptome de sarcina dupa contact''
De unde scoti aceste tampenii domnisoara ''inteligenta''? rolling on the floor Pentru a nu mai infesta acest site cu raspunsuri imbecile, te informez ca ''dupa o saptamana maxim 2'' de la fecundarea ovulului acesta INCA NU S-A FIXAT prin procesul de NIDATIE in masa ENDOMETRULUI, adica pentru a fi pe intelesul mintii tale inca infantila, acel ovul inca NU a devenit o sarcina in adevaratul sens al cuvantului, deci este ABSOLUT IMPOSIBIL sa provoace SIMPTOME DE SARCINA. NO COMMENT rolling on the floor rolling on the floor

| Emilian65 a răspuns:

Daca s-a intamplat asa cum zici tu, nu poti fi gravida.