| andreea88 a întrebat:

Am avut menstruatie pe 2 mai, si am avut contact sexual pe 20 iunie este, posibil sa fii ramas insarcinata?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cumva ai ramas insarcinata candva in luna mai? Oricum, daca ai menstruatii asa neregulate, ovulatia poate sa nu se produxca sau se poate produce oricand, asa ca poti ramane insarcinata absolut oricand.
Fa-ti maine un test de sarcina din urina de dimineata, desi e devreme pentru contactul sexual din 20 iunie. Apoi, indiferent de rezultat du-te la ginecolog. MAINE, nu mai amana.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Sa inteleg ca din 2 mai nu ai mai avut ciclu? daca pe 20 iunie contactul sexual a fost neprotejat este posibil... mergi la farmacie si cere un test de sarcina... o sa aflii raspunsul... multa sanatate

| Notme a răspuns:

Pe 2 iunie nu ti-a mai venit? ca deja ai o luna lipsa. si daca este asa mai bine fa un test, e ceva in neregula aici.Este posibil sa fi ramas inainte de 20 iunie, cred eu.