| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a venit ultima menstruatie pe data de 11, iar astazi am avut contact sexual si s-a spart prezervativul.
Am menstruatia neregulată câteodată imi vine la 27 de zile, câteodată la 30. E posibil sa fi ramas însărcinată?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Numai dumnezue stie daca esti sau nu gravida, atata vreme cat ciclul tau este neregulat si nu se poate ghicii ovulatia si nici perioada fertila.
In ce privesc prezrevativele sparte, se intampla dintr-un singur motiv: fiindca sunt PREA MARI pentru cucul baiatului si se rasucesc pe cuc in timpul sexului, intinzandu-se la maxim, pana pocnesc.
Baiatul avea obligatia sa cumpere prezervative pe masura grosimii cucului lui, probabil 2-3 numere mai mici decat a cumpaart de data asta.
Prezervativul cu masura corecta trebuie sa intre foarte greu pe un penis erect, si sa nu faca cute sau falduri, fiindca atunci este mare.

| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate afce DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile, este eronat si inutil.

| Ava1231 a răspuns:

Pai cum sa se sparga? Nu toata lumea zice ca sunt sigure si bune?

| Mariaa005 a răspuns:

E posibil, puteai lua in primele 24 de ore pastila de dupa (daca nu au trecut ), daca au trecut mai sunt variante pentru 48 de ore si 5 zile, întreabă la farmacie (daca poti si iti dorești ) sa folosești.

Sper că te-am ajutat.