| miri4all a întrebat:

Am avut o cearta cu prietenul dintr-o imprudenta de-a mea si as vrea sa ma revansez pentru asta dar nu stiu exact cum. Ceva idei? Mentionez ca e si un pic cam pretentios.

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Depinde ce-ai făcut. În funcție de asta îți pot da eu (sau colegii de pe TPU) un răspuns mai pertinent.

Așa, din ce-ai spus tu e prea vag - poate fi orice de la „am uitat să-l sun dimineață că m-ar rugat să-l trezesc" până la „i-am tranșat familia" - și, evident, răspunsurile sunt complet diferite.

Salutare.

| onasis1961 a răspuns:

Depinde în ce constă imprudenţa!

| Stephisorrr a răspuns:

" Daca iubesti, ierti " iti spune ceva? depinde ce-ai facut, cat de grava e situatia, daca are cine stie ce pretentii nu te consuma, orice are o rezolvare si sper ca nu va despartiti din toate prostiile. bine, mai e si chestia " daca iubesti nu gresesti ", oricine face greseli mai grave sau mai putin grave, toate o sa se rezolve cu bine, preferabil ar fi ca amandoi sa lasati orgoliul deoparte si sa comunicati cu privinta la problema voastra, orgoliul si lipsa de comunicare strica tot, succes.

| neutrino a răspuns:

Poti sa-i dai tot ce-ai vrut si nu ai putut, e prea tarziu. Tipul deja te domina, prin greseala ta. De acum inainte vei juca asa cum iti va canta el.

| Kabuto79 a răspuns:

Daca te iubeste te va ierta. Daca no va face inseamna ori ca nu te iubeste ori ca i pasa mai mult de el decat de tine ( de exemplu daca l-ai inselat si nu mai vrea sa sufere).