| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relație timp de 1 an si jumatate. Lucrurile au fost tare complicate pentru noi și am riscat mult amândoi, am trecut prin multe împreună și întotdeauna ne-am fost aproape unul celuilalt. Ea are probleme cu copilul ei cu care nu mai este de 8 luni, eu am probleme cu familia. Amândoi nu mai locuim unde locuiam, acum locuim in Bucuresti. După multe neînțelegeri ne-am certat si acum nu stiu unde locuiește și abia vorbește cu mine spune ca ma urăște. As vrea sa-i vorbesc si sa înțeleagă că lucrurile nu sunt pe atât e complicate precum le vede ea si ca in loc sa ne certam am putea sa ne ridicam reciproc si sa ne fim alaturi. Credeti ca ar fi indicat sa o las sa vina ea spre mine? Pentru ca am sufocat-o si am pus presiune pe ea.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Las-o daca nu ai reusit sa fi om exemplar pentru ea

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Atunci cand spui ca urasti pe cineva, chiar nu cred ca exista sansa sa spui doar la nervi/suparare. Cand iubesti nu poti spune asa ceva, orice s-ar intampla. Parerea mea este ca nu exista vreo sansa sa mai fie totul la fel.

| anonim_4396 explică (pentru Aasdfghj):

Am făcut asta inclusiv cu părinții, verii sau frații și crede-mă, au fost doar vorbe.

| aditimus a răspuns:

Daca ea a spus ca te uraste doar sa fie lasata in pace, da, stie ca o iubesti si o sa vina singura inapoi, acorda-i putin timp.

| Andreeush a răspuns:

Ar fi cazul să o lași în pace și să hotărască singură ce vrea să facă cu viața ei.

| cristimihailov a răspuns:

Poate nu mai sunt atat de complicate, ci doar complicate.

Cand se rupe sfoara si o innozi sa mergi mai departe, va ramane mereu nodul.

Parerea mea ar fi sa mergi mai deoarte cu alta. Ai si de unde sa alegi acum.

| Goete a răspuns:

Ai crezut ca este proprietate ta.
Asta nu e iubire.
Da, las-o sa revina ea - daca va reveni

| cristian200313 a răspuns:

Acorda-i putin timpul. Vrea doar sa fie lasata in pace putin timp.