| anonim_4396 a întrebat:

Am avut primul contact sexual cu prietenul meu dar, nu mi-a curs singe, sa inteleg ca nu mi s-a rupt himenul si poate sa se rupa la urmatoarele contacte sexuale.
Da am alta nelamurire/ am facut-o fara prezervativ ( stiu ca nu trebuia) el nu si-a dat drumul in mine, si chiar in dimineata urmatoare mi sa inceput menstruatia / vreau sa stiu ce shanse sunt sa fiu insarcinata? ca imi e foarte frica am doar 16 ani jumate.

11 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Insarcinata sigur nu ai ramas

| carmi_6480 a răspuns:

Nu esti insarcinata, stai linistita, cat despre faptul ca nu ti-a curs sange, nu inseamna ca nu ti s-a rupt himenul, la unele fete nu curge sange deloc.

| udarb a răspuns:

Nu se pune problema sa ramai insarcinata, dar fi mai atenta la urmatorul contact sexual.

| anutza1991 a răspuns:

Nu esti insarcinata stai linistitawinking dar la unele fete himenul se rupe mai greu. pup:*:*

Abh
| Abh a răspuns:

Nu mai face sex fara prezervativ.Au fost femei care au ramas insarcinate im timpul menstruatiei. Sunt cazuri rare, dar exista.

| sweetygirl a răspuns:

Nu esti insarcinata stai linistita, data viitoare foloseste prezervativul, esti sigura ca nu ramai insarcinata si te fereste de anumite boli si chiar daca nu a ejaculat exista un liched pre-ejaculator care contine un nr mic de spermatozoizi, asa ca ai grija

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil nu esti insarcinata. Daca menstruatia a venit la momentul in care trebuia sa vina, sigur nu esti insarcinata.
Cat despre sangerare: esti printre femeile cu himen elastic, care nu sangereaza la rupere sau nu se rupe deloc, ramanand asa pana la prima nastere.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poate exista un risc mic, cam de 5%! DECE nu ati folosit prezervativ?! De boli transmise sexual nu ai auzit?! E plin de ele!
Himenul, daca nu v-ati mai jucat - Petting - inainte, ori este extraordinar de elastic, ori poate te-ai nascut fara el ( fenomenul este prezent in procent de 2/1000 fete!
Degeaba zice el, sau crezi tu ca nu si-a dat drumul in tine, pentru ca lichidul preejaculator si cu rol de lubrifiere!, contine destui spermatozoizi, incat sa poti face o armata de gemeni! Nu mai repeta greseala asta! Nu uita ca "ulciorul" nu merge de multe ori la apa!
Du-te urgent la comsult ginecologic de specialitate!
Sa ai intotdeauna tu! prezervative la tine!, daca mai faci sex! Nu te baza pe el, ca poti s-o patesti urat de tot! Si crede-ma ca nu merita! Da dovada tu prima de maturitate si responsabilitate! ca el, poate fi azi cu tine, si maine cu alta! Si atunci?! Macar sa nu ramai insarcinata sau bolnava!
Sanatate si prevedere!

| alexutu05 a răspuns:

Data viitoare foloseste prezervativ... e cel mai sigur

| Rina_2681 a răspuns:

Toti ti-au dat sfaturi bune dar tu nu crezi ca prea devreme ai facut-o? ce tea convis sa o faci la virsta ta? imi spui si mie cas curioasa.

| biencutza_3026 a răspuns:

Se poate ramane insarcinata de la prima oara iti spun pentru ca eu am patit-o si aveam 16 ani jumate.asa ca eu zic sa mergi sa-ti faci un control...nici mie nu mi-a curs sange deloc prima oara