| anonim_4396 a întrebat:

Am cautat de plictiseala pe google "lista de pacate" si am citit random cateva dintre ele. Sunt 281 in total. Ce parere aveti de urmatoarele pacate?

1. "Am făcut păcatul malahiei singur(ă) (adică atunci când o persoană îşi provoacă plăcere singură, masturbare). Acest păcat se numeşte curvia cu diavolul."

2. "M-am ras pe părţile ascunse ale trupului."

3. "N-am ţinut cele 4 posturi de peste an. Am mâncat carne în săptămâna brânzei."

4. "N-am păstrat curăţie cu soţul (soţia): miercuri, vineri, sâmbătă, duminică, luni; în cele 4 posturi de peste an; în timpul sarcinii şi al ciclului lunar; 40 de zile după naştere."

5. "M-am împreunat cu soţul (soţia) în diferite poziţii, ca animalele."

6. "Am luat pastile anticoncepţionale. Am făcut păcatul onaniei ca să nu fac copii, adică: am folosit prezervativ sau am vărsat sămânţa afară ca bărbat, iar ca femeie am folosit diafragmă."

7. "M-am lenevit a face rugăciune în fiecare dimineaţă, seară, la fiecare masă."

8. "Am mâncat de dulce în vreo zi de miercuri sau vineri."

9. "Am făcut păcatul sodomiei (bărbat cu bărbat, femeie cu femeie)."

10. "Am făcut păcatul gomoriei (prostii cu gura, sex oral)."

11. "M-am machiat, rujat, vopsit la păr, am dat unghiile cu ojă etc. Am purtat cercei, mărgele, inele, coliere, brăţări, pantofi cu toc. Mi-am făcut părul."

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Iti dai seama, acum toti credinciosii o sa fuga la biserica sa-si ceara iertare, pentru ca din alea 281 de pacate, au facut pe putin 50 la sigur cu toata credinta lor. rolling on the floor

14 răspunsuri:
| SLS92 a răspuns:

Primul nu e pacat, e un blestem lasat de la dmz pentru unii care nu reusesc sa isi caute o partenera

| Serghei1722 a răspuns:

Primul păcat l-am făcut de prea multe ori că sa mai pot fi iertatsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Serghei1722):

Eu am bifat 7 din alea 11. O sa ajung in iad. crying rolling on the floor

| Serghei1722 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am bifat 5 și am doar 15 ani happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Serghei1722):

1,2,3,7 si 8, nu? laughing

| Serghei1722 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da laughing

| troleibuz a răspuns:

Pana si sa te razi e pacat? Ridicol.

| Sofer a răspuns:

Ar fi câteva de acolo care le-am făcut. Sa ma ierți atotputernicule. sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merita incercate.

| Dyagymmieredulce90 a răspuns:

Doar eu m-am speriat cand am citit? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dyagymmieredulce90):

De ce te-ai speriat? rolling on the floor

| Cineva797406016386 a răspuns:

Am făcut descoperirea mileniului popi nu sunt cele m-ai sfinte persoane căci au brățări și coliere cu cruci
Dar amu serios e păcat și dacă mă încalț cu pantofi

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SLS92):

Ba e pacat, crede-ma! Si sunt foarte vinovat sad!

| SLS92 a răspuns (pentru anonim_4396):

E ceva normal prietene sa o faci avand in vedere circumstantele, daca e sa nu ai atunci chiar te duci **** de suflet O IEI RAZNA DE TOT, habar nu ai ce vorbesti, nu e o rusine sa o faci