| Zoya333 a întrebat:

Am cumparat un tv nou, am bagat mufa tot dar nu prinde cablu. Stiu ca trebuie sa umblu la un tablou de afara dar nu stiu sigur! cum fac?big grin

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Păi pe celălalt vechi aveai semnal pe cablu?

| BRG a răspuns:

Bună înainte de a prinde ceva de pe cablu, du-te în meniu, și dă-i căutare manuală a canalelor, și cînd prinzi un canal dă i memorat, dacă nici așa nu prinde nimic, atunci vezi mufa de antenă care intră în televizor, vezi să nu fie scoasă, întreabă vecinii dacă au semnal la cablu, și dacă ei au înseamnă că tu ești deconectată de la cablu, și nu ai voie tu să umblii la tablou, trebuie să i chemi pe ția de la cablu, dar cablul este plătit? Aștept să ne scrii ce ai rezolvat cu televizorul cel nou, ce marcă este?

| BRG a răspuns:

Să îi chemi pe ăia de la cablu vroiam să scriu.