| Leonard02 a întrebat:

Salut, am cumpărat un video capture și am o mufa cu hdmi pe video capture trebuie băgat în PC pe care filmez sau care e trebuie că nu stiu

1 răspuns:
| Adymist a răspuns:

Pentru a utiliza un video capture pentru a înregistra conținut video de pe un dispozitiv extern, cum ar fi un PC, trebuie să conectați dispozitivul extern la video capture prin intermediul unei mufe HDMI. Astfel, mufa HDMI a video capture-ului trebuie să fie conectată la portul HDMI al dispozitivului extern pe care doriți să îl înregistrați.
După ce ați conectat dispozitivele, trebuie să vă asigurați că video capture-ul este setat să înregistreze de la sursa HDMI. De obicei, acest lucru se poate face prin intermediul unei opțiuni din meniul de setări al video capture-ului sau prin intermediul unei comenzi de pe tastatură sau de pe mouse. După ce ați setat video capture-ul să înregistreze de la sursa HDMI, ar trebui să începeți să înregistrați conținutul video de pe dispozitivul extern.
Este important să rețineți că, în unele cazuri, este posibil să aveți nevoie de un adaptor HDMI-to-VGA sau de alte tipuri de adaptoare pentru a conecta dispozitivele dacă nu au porturi HDMI compatibile. De asemenea, ar trebui să verificați dacă dispozitivele sunt compatibile și să respectați toate instrucțiunile de utilizare pentru a evita problemele.