| ElGreco88 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop de la HP si vreau sa pun si pe el internet, adica cu o mufa de la modemul care il am la PC, are in spate modemul un loc pentru o mufa la care scrie USb am acea mufa si cablul, dar la mine la pc daca reinstalez windowsul nu trebuie sa reinstalez si cd de la internet, am internet de la cliknet, si nu stiu sigur cum sa fac, am conectat cablu la modem, are o mufa un pic patrata parca, si in afara sa conectez capatulul celalat la laptop, tinanda cont ca eu pe PC daca reins windowsul ca si cum ar fi ca nou, nu este necesar sa instalez si cd-ul de la internet, deci nu ar fi necesar sa instalez cd-ul cu internet in laptop pentru ca in pc nu este nev asta inseamna ca nici pe laptop odata ce cablul intra in modem, dar tot odata cred ca trebuie instalat driverul de la modem pe laptop? ce trebuie sa fac? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Consultati specialistul de la Romtelecom, cel care v-a instalat internetul si trebuie sa functioneze de la routerul(modem) prin cablu si prin wireless!

| untu a răspuns (pentru untu):

Multumesc frumos, Dany! chiar nu ma asteptam sa mi dea cineva o funda pentru cel mai bun raspuns corect! Sa stapaniti sanatos laptopul tau!

1 răspuns: