| BeautifulMeteor a întrebat:

Am cunoscut pe internet acum cateva zile un baiat, mi-a dat cateva poze cu el, si intr-o seara am vorbit cu o fosta prietena de a lui, i-am dat pozele cu el si a zis ca nu e el, l-am sunat si mi-a spus ca vine acasa si imi da webcam, si atunci a fost ultima data cand am vorbit cu el. L-am tot sunat, dar n-a raspuns, si acum ce sa cred?! Ca pur si simplu s-a facut de rusine si vrea sa dispara. sau e suparat pe mine ca nu l-am crezut. Vreau macar sa-mi spuna cum sta treaba. Eu inca sper ca e el cel din poza, pentru. ca si fata avea motivele ei sa minta happy [il place si ea]. Ma rog, asta e ultima data cand imi pun increderea intr-un baiat virtual xD. As vrea sa citesc raspunsurile voastre. Funditaaaaaaaa!; x

Răspuns Câştigător
| Dєєค a răspuns:

Buna. Pai pentru inceput cred ca el nu a mintit fiindca a zis ca iti da web cand ajunge acasa. Si legat de telefon, poate are treaba sau si-a uitat telefonul pe undevathinking [ o prietena de-a mea si l-a uitat pe tava de la kfc laughing] Daca si ea il place, poate face tot posibilul sa nu fiti ceva mai mult decat amici:-s, e una din persoanele care nu intelege ca s-a terminat si baiatul nu mai e "al ei" ca sa zic asalaughing. Parerea mea e ca ar trebui sa il lasi eventual o zi pe tip si dupa aceea sa il suni din nou. succes

7 răspunsuri:
| BlueHusky a răspuns:

@ionutpintea PRO!

| rony a răspuns:

Daca ar fi vrut sa continuati o relatie sigur ar fi venit cu argumente, dar in cazul asta cred ca are motive sa nu se descompire.

| Gabitza00 a răspuns:

Credel nu te lua niciodata dupa o fosta prietena poate si el este indragostit de tine

| ToxiikGirl a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, sunt de acord cu tine!

| loserkidz111 a răspuns:

Lasa chat.ul cu persoane necunoscute ca nu stii cu cine vb de fapt. daca iti da o poza nu inseamna e chiar el in poza. un coleg de lui maikmea a avut o fata care a facut cum faci u. a cunoascut un baiat p net, l-a placut, ea ia trimis o poza cu ea, el a zis ca sunt de aceeasi varsta si cand s-au vazut el era mult mai mare decat ea, a violato si a omorato. vrei sa patesti si tu asa? daca nu il stii direct mai bine lasa-l in pace. nu vrei sa ajungi sa vi violata sau ucisa sau mai stiu eu ce. iti poti gasi un iubit care il cunosti sau macar un baiat care are o cunostinta comuna cu tine.

| Razvanel231 a răspuns:

Sigur nu era el, era unu urat si prietenul lui frumos a vorbit cu tine, si ti-a dat poze cu el, nu cu cel adevarat! poate era doar un prieten sau poate le-a luat de pe net sa te impresioneze happy oricum mai bine cunosti un om in viata reala decat virtual. El poate sa se dea si Justin Bieber, cine il crede? tu vad ca l-ai crezut tipul frumos tongue Sper ca te-am ajutat!

| ionutpintea a răspuns:

Sunt de parere ca ai putea sa incepi sa "gandesti dincolo de monitor" atunci cand esti pe chat. Tu singura ar trebui sa-ti dai seama daca persoana cu care conversezi pe chat este cat de cat sincera sau nu. Un mic ajutor ti-l poate da timpul, nu trebuie sa te hazardezi in cazul in care ai cunoscut pe cineva care iti place; lasa lucrurile sa curga de la sine, incearca sa pui intrebarile potrivite la timpul potrivit si sa nu "intri in joc" pana nu ti-ai facut o idee stabila si increzatoare.
Ceea ce ti-am scris mai sus erau oarecum niste sfaturi. Ca sa incerc sa-ti raspund si la nelamuririle tale: zici ca nu mai raspunde la telefon si nici pe chat nu mai dai de el. Ai incercat sa il "santajezi" putin? Trimite-i un sms pe telefonul la care nu raspunde si spune-i cine esti, spune-i ca tu ai ramas impresionata intr-un mod foarte placut de felul in care ti-a vorbit, de felul cum aborda el problemele. Spune-i ca ti-ar placea sa mai vorbesti cu el chiar daca nu este el baiatul din poze; spune-i ca pentru tine este important sa gasesti un baiat sincer si cu capul pe umeri.
Probabil dupa aceasta o sa cedeze, o sa vorbiti iar tu trebuie sa pui in aplicare sfaturile mele de mai sus happy
Bafta cat de cat!