| Loredana_4240 a întrebat:

Sunt cu un un baiat de un an si un pic... avem o poveste mai ciudata...ne-am cunoscut pe mess prin niste amici am vorbit aproximativ o luna dupa care am rupt legatura cu el pentru cu imi schimbasem idul si nu am vrut sa-l bag in cel nou pentru ca nu i-am dat importanta, dupa aproape jumatate de an ma baga in lista dupa ce sa chinuit o vreme buna sa faca rost de idul meu (mi-au spus niste prieteni) am inceput sa vorbim mi-a zis ca atunci cand am vorbit pe mess la inceput el avea prietena statea la ea, dar nu prea se mai intelegeau din cauza ei.Si o luna sa tinut de mine sa ne intalnim, eu nu prea am vrut sa nu pare genul de baiat serios si eu sufeream dupa altullaughing. Dar ne-am intalnit si mi-a placut si am hotarat sa ramanem impreuna, dar dupa un timp au aparut problemele fosta lui prietena se tot baga si eu incepusam sal stresez cu ea iar el dupa ce placase intr-o zi de la mine toate bune si frumoase in aceea zi m-a sunat si imi zice ca numai vrea sa stea cu mine ca sa impacat cu fosta am simtit ca mia picat cerul in cap, in fine i-am zis ca de ce a facut asta ca aia tot disperata o sa ramana ca nu o sa se schimbe si am avut dreptatehappy dupa o saptamana ma bagat in seama pe mess si mi-a zis ca am avut dreptate si ca mai vrea o sansa si i-am dato pentru ca il iubeam si pentru ca tocmai aflasem ca eram gravida, bine ca am avortat n-am vrut sal pastrez dar am vrut sal am langa mine in acele clipe, trecuse timpul dar eu nu puteam sa uit ce mi-a facut si tot ii ziceam de aia mereu, e mai buna aia? e mai frumoasa? du-te la aia fa cu aia, si dupa aproape 4 luni ma dusesem la el sa vorbim ca eram certati si el era plecat la sorsa dar l-am asteptat si vad ca vine cu fosta cand am vazut-o nu pot sa zic ce a fost in inima mea, la fel ca si prima data n-am mai vorbit cu el ma suna iar dupa o saptamana mi-a zis ca tot cu mine vrea sa fie ca a gresit ca a facut asta din cauza mea ca mereu il stresam cu aia, l-am iertat si de data asta.Cateodata ne intelegem bine, eu inainte sa fiu cu el ieseam in cluburi mereu cu prietenele mele de cand sunt cu el am renuntat la cluburi si la unele prietena pentru ca zice el sunt tarfe si ma pot strica si pe mine dar el nu a inteles ca daca era sa fiu asa fraiera eram deja ca ele, si eu la randul meu i-am interzis sa iasa cu niste prieteni care sunt niste golani si se drogheaza, dar el tot iese cateodata cu ei si fumeaza prostii din astea, nu il las pentru ca a avut probleme cu drogurile cand era mai mic si nu vreau sa ajunga iar la puscarie ii vreau binele, zic eu ca nu gresesc ca ii interzic asta, i-am zis ca daca mai fumeaza ne despartim dar nu ma ia in seama, spune mereu pentru ultima data ultima data, nu stiu ce sa fac zice ca ma iubeste dar nu ii place sa arate si il cred dar cateodata parca e altul, nu ma suna cateodata jumatate de zi si nici eu nul sun de a dracu si intr-un final cand ma suna zice ca de ce nu mai sunatlaughingsi ii rapsund cum imi rapsunde el mie n-am avut timp sau ii inchid in nas, el ar cam vrea sa ma schimbe sunt rusinoasa de fel el vrea sa fiu mai vorbareata zice ca de aia nu iesim nicaieri ca sunt eu tacuta, ba ca nu ma machiez mereu ba ca nu-mi fac unghiile ba ca in pat nu ii spun si lui cuvinte frumoase, cateodata ne certam si stam cateva zile asa si ma abtin sa nul caut si ma cauta el si dupa aia ne impacam cred ca intr-un an de zile in fiecare luna ne-am certat de 2 orihappy noi stam mai mereu impreuna eu la el sau el la mine, ba zice ca nu o sufar pe masa pe sorsa nu pot sa zic ca nu le sufar dar nici la inima nu le am ca sorsa a fost cea care i-a dat numarul de telefon aleia lu iubi sa o sune, odata a adus si niste poze cu el si fosta nu am vazut rostul de ce lea adus, am motive, si i-am zis ca n-am nimic cu ele poate ele cu mine, dar el zice sa fiu hoata cu toti mai putin cu el, ca el vrea sa ma invete de bine dar mie cam greu eu nu sunt cu 2 fete, mi-a zis ca se simte si el urat cand vede ca nu vorbesc cu masa cu tasu le zic doar sarumana si ar vrea sa fiu mai vorbareata cu ei, care imi poate da un sfat? ce anume sa fac?

6 răspunsuri:
| anonimaa a răspuns:

Doamne ce povestelaughing)) ma dor ochii de la cat ai scrislaughing))eu nu cred ca asta e o relatie serioasa...vad ca te schimba ca pe ciorapi cel mai bine ii dai papucii

| Stefania a răspuns:

Eu te sfatuies sa-l parasesti! Nu are rost crede-ma iti vreau binele?happy. Ascultane si pe noi o singura data.Si vei veadea ca avem dreptate. Te rog din tot sufletul sa-l parasesti pentru ca doar tu vei suferi la sfarsit si el o sa se rada cu prietenii in hohote. Faci ce vrei, este viata ta. Dar e spre binele tau.Paraseste-l!

| stefangeles a răspuns:

Wow chiar ai scris oleaca big grin din punctul meu de vedere ca barbat atat iti zic dai su un sut in find cand ii zici ca nu mai are ce discuta cu tine big grin neserios!

| cristy_4404 a răspuns:

Eu zic sa iti vezi de viata ta ca mai tarziu sa nu iti para rau in primul rand nu e pentru tine si nu cred ca se poate lasa de obiceiurile lui si cred ca mereu ai sa fii pe locul 2 si nu cred ca asta iti doresti e plina lumea de baieti ia decizia corecta pentru binele tau.

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu zic ca daca te-ar iubi te-ar iubi exact asa cum esti tu si nu ti-ar reprosa absolut nimic.Cine iubeste o persoana o iubeste asa cum e ea cu defectele si calitatile ei fara sa-i reproseze nimic.Lasi prea mult dupa el si asta nu e bine, crede ca poate sa-si permita orice cu tine ca tu ii ierti toate porcariile.Cred ca ar trebui sa-i dai un sut in fund cum a zis cineva mai sus si sa-ti cauti alt baiat care sa te merite.

| dianna_2063 a răspuns:

Chiar ca ce poveste! pai spune-i ca daca nu te place asa cum esti sa nu mai incerce sa e schimbe