| teiubesccata a întrebat:

Am o relatie de aproape 3 luni cu un baiat...Problema e ca eu cred ca mai simte ceva pentru fosta lui iubita cu care a fost 1 an de zile sad s-au despartit acum 10 luni si cica de atunci n-a mai vb cu ea, dar o avea la prieteni pe Facebook si isi dadeau mereu likeuri la poze si cand aveam noi o saptamana impreuna ea i-a dat mesaj pe Facebook si l-a intrebat ce mai face. Intr-o zi am intrat pe profilul lui si am gasit o poza cu ei doi, m-am suparat foarte tare pe el si i-am zis ca ne despartim ca nu accept asa ceva dar atunci a inceput sa planga si sa-mi spuna ca ma iubeste foarte mult si ca nu poate trai fara mine ca n-a iubit pe nimeni cum ma iubeste pe mine, ca intr-adevar a tinut la acea fata dar ca nu mai simte nimic pentru ea de mult si ca pe mine desi ma cunoaste de putin timp, simte ca ma cunoaste de o viata si ca el a crezut ca a sters toate pozele cu fosta iubita si nu stia ca au mai ramas cateva ca de pe telefon nu i-au aparut. I-am zis s-o stearga de la prieteni, a sters-o si a blocat-o...cica a sters si pozele cu ea de pe profil dar tot au mai ramas cateva postari care ma fac sa ma simt prostsad si nu stiu ce sa cred, faza e ca si fata aia mai are doua poze cu el pe profil sad eu il iubesc foarte mult dar cred ca el inca mai simte ceva si pentru ea si ma deranjeaza foarte tare gandul asta, ce sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Hammurabi a răspuns:

Pentru faptul că tu îl forțezi pe el să facă lucruri pe care nu le face din proprie inițiativă, soarta ta va fi foarte tristă. Gelozia de care dai dovadă acum, îl va îndepărta de tine mai devreme sau mai tîrziu.
Trebuie să înțelegi că un partener nu poate fi ținut cu forța sau prin șantaj.
Dacă el încă mai are sentimente pentru fosta, singura ta șansă e ca tu să fii mai bună ca ea, să fii mai presus decât ea, pentru a i-o șterge din minte. Dar tu deja ai pornit în direcția greșită.
Deocamdată sunteți "proaspeți" dar pe parcurs îl vei pierde în stilul ăsta.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta ai mai intrebat din ce imi amintesc eu, daca nu crezi in el nu are sens sa stai cu el

| mihai69 a răspuns:

Să-l laşi în pace.
Dacă îți spun dedchis şi sincer ce cred eu despre tine şi purtarea ta, îmi închid adminii contul!
Pfff...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Viziteaza un psihiatru. Vorbesc foarte serios.

| mentholinks a răspuns:

E normal sa mai simti ceva pentru fostii parteneri mai ales daca nu ai cauzat tu despartirea sau daca partenerul/partenera nu a facut ceva ca sa nu mai dai doi bani pe el\ea. Tu stai linistita in banca ta ca nu asta va fi baiatul alaturi de care vei imbatrani.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca il iubesti asa mult cum sustii nu i fortezi mana si nu i interzici unele chestii chiar crezi ca esti indreptatita s o faci din postura de iubita. Gelozia exagerata si posesivitatea duc rapid la ruinarea unei relatii de cuplu fiindca celalalt se va simti sufocat, pisat la cap non -stop si se va satura de un asemenea tratament. Daca el mai simte ceva pentru ea atunci e o problema pentru relatia voastra dar nu rezolvi chiar nimic cu crizele de gelozie si cu reprosurile. Demonstreaza i ca a facut o alegere buna fii alaturi de el arata i ca l iubesti. Nu i lasa impresia ca a cazut din lac in put. Numai bine

| Romanul86 a răspuns:

Ce să faci! Să mai ai încredere în el dacă mai poți.