| oAnonim a întrebat:

Am facut aceasta poezie, in speranta ca ma voi impaca cu iubita mea (prima dragoste pentru amandoi, nu este prima poezie, i-am mai facut, dar o iubesc mult si nu vreau sa o pierd, ca ne-am despartit pe un motiv banal, facut din greseala mea, dar banal., imi spune ca ma iubeste, dar ca putem ramane prieteni. fratelui ei nu ii raspunde nici cu da, nici cu nu, la intrebarea daca mai vrea sa fie cu mine, au trecut 7 zile de cand suntem despartiti si nu am vorbit cu ea deloc, pana in seara asta cand am vrut sa vorbim despre noi si a spus ca nu are dispozitia necesara, si am vorbit despre altceva)lasati-mi parerea voastra despre poezie, o iubesc mult si vreau tare mult sa ma impac cu ea, toate cuvintele sunt scrise din inima si din suflet

E seara si e tarziu...
Sentimentele le scriu.
Te rog iubito stiu ca am gresit
Te rog nu-mi spune ca tu ai gasit
Pe cineva sa te iubeasca la fel ca mine
Te rog inima mea tie iti apartine
Te rog mai da-mi o sansa.
In noptile tarzii de vara
Cu tine vreau sa vad stelele ce ne-nconjoara
Sa ne uitam si la stelele noastre
Ce bine se-nteleg ele, fiind astre.
Stiu c-am gresit si-mi pare rau
Te rog mie nu-mi fa rau.
Esti o persoana cum nu voi mai gasi
Iti jur esti singura pe care o voi iubi
Tu esti dulcea mea comoara
Esti aerul ce ma-nconjoara
Esti tot ce am mai sfant
Esti viata mea de pe Pamant.
Te rog lasa sa decida inima
Nu vreau ca poezia sa fie ultima
Vreau sa-ti mai scriu, sa-ti dovedesc
Nu cu vorbe, eu doar prin fapte traiesc
Sa-ti marturisesc dragostea ce ti-o port
Nu as putea, daca-s incepe a scrie, as fi mort
Pentru ca toata viata mea as scrie despre tine
Si tot as mai fi continua, o viata de-as mai avea
Nu pot sa exprim cat de mult te iubesc
Cat de mult acum vreau sa te privesc
Cat de dor imi este sa te tin in brate
Cat de dor imi este sa te simt aproape
Te rog stii ca nu-mi este bine fara tine
Stiu si-mi pare rau ca nu ma pot abtine
Dar te iubesc si voi incerca
Cu inima ta de as putea,
Sa schimb doua vorbe.
Sa ii spun ca o iubesc, iar ea sa imi raspunda
Ca vrea sa fie iar cu mine, si inca abunda
Iubita mea, privesc spre cer
Si aud cum stelele-mi soptesc
"Ce mai astepti? O mai iubesti?"
Iar eu raspund cu lacrimi, o iubesc!
Tu esti lumina ochilor,
Oglinda apelor,
Ingerul meu bland, m
Care nu vreau sa-l vad eludandm
Relatia noastra superba,
Pe care orgoliul o perturba.
Nu este greu sa dai o sansa
Sa lasi o inima intinsa
Sa faci doua suflete fericite
Sa simti doua inimi cum sunt iubite
Te rog iubito da-mi o sansa
Voi fi tot ceea ce vrei
Tot ceea ce iti doresti
Dar in brate la tine,
Vreau sa ma adapostesti.
Si crede-ma nu-i usor,
In viata sa fii trecator,
Sa te gandesti la prima dragoste.
La prima ta iubire.
Cum totul s-a dus usor
Dar poti schimba tot prin cateva cuvinte
"Te iert iubitul meu, te iert"
Atunci voi simti cum inima-mi va tresari
Cum inima-mi scapa prin alunecari
De spinii trandafirului
Prin culmile aerului.
Iti jur ca m-am schimbat iubito,
Te rog ramai a mea, zeito.
De ce lasi clipele minunate in trecut
Intelege, eu nu sunt prefacut
Eu te iubesc cu-adevarat,
Iubire ti-am asigurat.
Pentru tot restul vietii mele
Tu meriti miliarde de lalele.
Esti singura fata ce-o voi iubi
Te rog nu-mi zi ca sunt doar dubii.
Te rog gandeste-te acum,
Incepem din nou acelasi drum?

8 răspunsuri:
| kaileemckenzie a răspuns:

O sa-i placa si o sa va impacati iti spun 100% ii superba poezia dai-o si o sa vezi ca o sa se bucure de'numa. big grin

| jordan_8604 a răspuns:

Poezia ta e mult prea lunga si apare de foarte multe ori cuvantul te rog, e ca si cum ai cersii dragostea cuiva, mai bine incearca un sms simplu, fara te rog, fac pariu ca acel banal motiv nu este cel adevarat, du-te intreab-o care este adevaratul motiv, explica-i ca o pretuiesti si ca ati vrea sa fiti din nou impreuna, daca nu accepta fate indiferent si nu insista prea mult prea mult pentru impacare, daca chiar ai gresit cereti scuze dar nu si iertare fetelor nu le place sa ierte, daca nu merge nici asa incearca sa pari in fata ei un tip cu caracter puternic nu un milog, stai drept si mergi inainte. Un simplu sms cred ca tear ajuta mult, am sa-ti dau un exemplu aicia ....Nu esti linga mine, dar esti in gandurile si inima mea... mi-e dor de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne..cat de frumos. m-a impresionat poezioara ta, dedicata ei.Se vede ca o iubesti si ca o persoana foarte importanta pentru tine! Spune-i asta in orice moment..chiar si daca nu vrea sa te asculte."inund-o" cu asemenea mesaje, sms-uri, mail-uri, orice. situatiile disperate cer masuri disperate! ..Deci,fa tot ce iti sta in putinta! Nu pot eu, sau oricine altcineva sa iti dea niste sfaturi si indicatii anume, fa doar ce-ti spune inima. O sa te descurci.
Apoi, dupa ce te vei impaca cu ea, ca sigur o sa se intample.(vad si eu si oricine lucrul asta, adica cine ar mai sta la ora asta la calculator punand intrebari si asteptand raspunsuri, daca nu ar fi cu adevarat indragostit peste masura) sa ne spui si noua cum a fost!:*
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la mosu din ferentari 1000 de tsechini, ai facut poezia dar fata, fata te-a iertat?

| DjYeti a răspuns:

1) Felicitari ai un talent innascut de a scrie poezii..lunga,mai ca faci un luceafar reloaded.
2) Daca vrei sa ii daruiesti aceasta poezie ca un dar de impacare sau orice tine de impacarea voastra tot ce iti pot spune este sa ai muuuuult succes si sa fiti din nou impreuna ca asa e cel mai bine
3) Ar trebui sa o publici pe un blog personal. daca nu ai sa iti faci si sa ai mai multe poezii puse acolo.
Succesuribig grin

| Crazyycoffedrop a răspuns:

Asa deci in primul rand "owwwww":)) esti foarte dulce :) esti genul de baiat romantic care tine mult la iubita lui si ar face orice sa nu o piarda.Mi se pare superb ca faci aceste lucruri;) sper sa va impacati:o3

| Yuyakee a răspuns:

Cam lunga poeziahee hee si eu compun :* prea multi de ''te rog'' incearca sa mai reduci din eihappy daca vrei te pot ajuta cu poezii compuse de mine happy ti-as putea imprumuta :* daca vrei lasa-mi id tauhappy

| Doru_Humuta_1990 a răspuns:

As zice mai degraba ca ti-ai uitat talentu acasa