| WilliamQoilung2024 a întrebat:

Ați avea curajul să îi spuneți actualului, soț sau prieten, că fostul era mai bun decât el, din punct de vedere sexual?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai face asta?
Mai bine i-ai zice ce ti-ar placea sa se schimbe si sa se intample altfel decat sa te pisi pe toata barbatia lui comparandu-l cu altul.

| WilliamQoilung2024 explică (pentru suntserios):

Dar totuși, sunt cazuri.
Era în sala de așteptare a unei clinici private.
Ascultam, fără să vreau, discuția dintre două doamne...
Una, spunea cu regret, de actualul că este la superlativ, mai puțin sexul.
Cu fostul, sexul era la superlativ, mai puțin restul.
Și a trebuit, toată viața, să caute în altă parte, ce nu a avut acasă.

| suntserios a răspuns (pentru WilliamQoilung2024):

Daca nu e in stare sa discute lucrurile de care are nevoie ce sa ii facem noi?

| ania a răspuns (pentru WilliamQoilung2024):

N-a trebuit, asa a ales ea.

19 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cel mai bine e ca niciunul sa nu aiba termeni de comparație.

| Hyperion7 a răspuns:

E o idioțenie.

| WilliamQoilung2024 explică (pentru Hyperion7):

Nu. De loc. O relație sănătoasă, se bazează pe sinceritate.
Ori suntem sinceri... Ori nu suntem.
Și dacă unul din cei doi ascunde acest aspect.
Când o fi vreo ceartă și acest lucru va fi enunțat.
Să vezi ce bucuros primește vestea celălalt.

| Hyperion7 a răspuns (pentru WilliamQoilung2024):

Da,sa fii sincer,dar nu sa rănești.
Ori sa ii zici "Nu știi să faci asta,fosta făcea mai bine",e o rana in toată regula.
Tu să fii în ipostaza asta și să îți zica "Fostu știa să mă excite mai bine " sau "mi-o baga mai altfel"…automat că te simți ca naiba.

Varianta asta "Știi,uite, nu prea îmi place cum faci oralul, hai sa te învăț eu cam ce as avea nevoie" sună mult mai elegantă și nu e deloc dureroasa.

Evident că se va reproșa una alta, dar daca aducem trecutul in relațiile viitoare, de ce nu am stat oare în relațiile acelea? De ce mereu căutam nod în papură?
Zic și eu.

| WilliamQoilung2024 explică (pentru Hyperion7):

Fosta soție, a ars-o cu unul, fără sentimente, așa cam un an jumate. Se întâlnea, se cordea și atât.
Omul în zonă era cunoscut, ca mare cordac. Eu am auzit după vreo doi ani de căsătorie, că și ea ii încălzea patul.
Omul avea și bile pe sulă.
În momente intime îmi spunea că sunt cel mai bun bărbat din viața ei.
Până să aflu de ăla, mai că o credeam.
După ce am aflat, nu a mai fost la fel.
La prima cearta, mi-a dat-o.
Că ăla, este un bărbat, unu la un milion și eu nici dacă mă mai nasc o data, nu o să fiu ca ăla din punct de vedere sexual.
Când am întrebat-o de ce nu a rămas cu el, a spus că ăla era însurat. Și că nu a auzit nici măcar în glumă, un te iubesc, de la el.
Într-o altă cearta, care nu avea legătura cu subiectul, a spus că ăla, i-a asigurat stocul de pluă pentru toată viața.
Că a fost când, se culca cu el și de 60 de ori într-o lună.
Și din alte surse, știu că omu purta și o nesimțită de pluă după el, de vreo 25 de centimetri.
Așa că, în relaţiile actuale, când auzim că suntem cei mai buni, trebuie să înțelegem că genul programului poate fi, basm.

| Hyperion7 a răspuns (pentru WilliamQoilung2024):

Vezi tu, fuga asta după 2 iepuri și să nu te alegi cu niciunul,i-a adus vreo bucurie?
Da,poate pe moment a fost cea mai extaziată...dar după?
Mi se pare jegos sa faci ce o făcut ea,dar nici tu nu trebuie sa te "răzbuni" in vreun mod pe actuala sotie/iubita,ce mai ai tu.
Iar faptul că o jignești,doar pentru că te-a umilit o individa,nu e deloc justificabil, părerea mea.

Încă ceva,faptul că ea a fost un jeg cu tine,asta nu înseamnă că gata, toate femeile sunt așa! Asta trebuie sa înțelegi!

Eu sunt sigur că a exagerat in unele momente,legat de certurile voastre, doar pentru a-ti pune tu unghia în gat.

Eu zic totuși să nu exageram, da, unele femei sunt de joasa speță, dar și bărbații sunt de același calibru.Sunt și femei bune care sunt umilite și vai de steaua lor și totuși, îndura așa.
Noi suntem suma alegerilor noastre! Recitește!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu când m-am însurat, pe stradă mergeam cu nevasta și ne-am întâlnit cu un fost prieten de al ei.

| Miruna333 a răspuns:

Daca nu as fi satisfacuta cu actualul, l-as schimba. Nu as sta sa ma plang. Si nu, nu as spune asta, e nesimtire, lipsa de respect

| WilliamQoilung2024 explică (pentru Miruna333):

Dar totuși, sunt cazuri.
Era în sala de așteptare a unei clinici private.
Ascultam, fără să vreau, discuția dintre două doamne...
Una, spunea cu regret, de actualul că este la superlativ, mai puțin sexul.
Cu fostul, sexul era la superlativ, mai puțin restul.
Și a trebuit, toată viața, să caute în altă parte, ce nu a avut acasă.
Și cu părere de rău, văd că se poartă acest lucru

| Miruna333 a răspuns (pentru WilliamQoilung2024):

Trist, mai sunt si cazuri. Se gandesc sex mai bun e usor de gasit, dar poate celelalte nu.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu e vorba de curaj, nu i-as spune pentru a evita un conflict, pentru ca nu este niciun motiv bun sa spui cuiva asa ceva, nu câștigi nimic bun din această confesiune.

| WilliamQoilung2024 explică (pentru Madaxo97):

Și ai accepta acel compromis, de a fi ca ceasul...
Unu fără ceva?

| WilliamQoilung2024 explică:

Să înțeleg că acceptați ipocrizia. Știți ca nu e bine... Dar în medie, e bine.
Puteți trăi cu acest gând?

| Hyperion7 a răspuns (pentru WilliamQoilung2024):

Deci i-ai spus nevestei că e mai puțin buna decât fosta la pat, și?
A primit bine vestea?hee hee

| WilliamQoilung2024 explică (pentru Hyperion7):

Nu a primit-o bine. Dar asta este. Mai bine un adevăr decât o minciună.
A primat alte calități ale ei.

| Hyperion7 a răspuns (pentru WilliamQoilung2024):

Pentru că ai ales sa o jignești,practic, i-ai zis pe fata că nu știe nimic și că celelalte sunt mai bune.
Ori pentru o femeie, cel puțin, i-ai dat fatala.
Ți-am sugerat un răspuns mai blând in partea cealaltă, citește-l.

Comunicați fraților! Nu va jigniți! E o diferență!