| Daysukki a întrebat:

Am facut cea mai mare prostie pe care am facut-o in viata mea. cea mai tampita si cretina, total lipsita de respect.in trecut si acum in prezent mi-a fost foarte teama sa ii spun unui baiat ca-mi place.nici sa nu vorbim de faptul ca nici nu-l puteam saruta, mai ales pe buze si mai ales cu limba. am incercat sa imi infrunt teama. si acum nu cred ca-mi mai este jena sa o fac. dar aici apare tampenia. m-am sarutat cuo fata de vreo 2 ori, oarecum cu limba, ca sa-mi infrunt teama. sa nu credeti gresit, nu sunt lezbiana, doar ca simteam nevoia sa o fac, tremuram toata, vroiam doar s-o fac ca sa nu-mi mai fie frica. dar sincer nu prea mi-a placut. acum nu stiu ce sa cred, am facut bine ceea ce am facut? va rog din suflet, daca nu puteti sa ma ajutati cu un raspuns nu o faceti si nu dati raspunsuri la panarama gen " esti nebuna?", pentru ca nu e asa, poate voi nu stiti prin ce am trecut eu. itotdeauna am fost o fricoasa si o lasa din acest punct de vedere, spuneti-mi ce sa fac ca sa scap de teama, so ignor pur si simplu, pentru ca mereu gandesc asa: oare ce o sa creada baiatu' daca fac asta, oare o sa-i placa. si bineiteles ca gandesc negativ: sigur nu o sa-i placa, nu stiu sa sarut bine, si tot tacamu'. sa continui cu fata aia sa-mi treaca frica ce sa fac, sunt disperata, sa ma dau cu capul de pereti?!

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Nu este o crima sa saruti o fata, nu este nimic grav.

Cat despre timidatea ta, nu oti sa scapi intr-un minut. Dar de ce nu incepi sa-ti infrunti mai intai fricile mai mici, cele mai usoare de infruntat.In acest fel te vei obisnui.Nu-ti fie frica ca greseti sau cine stie ce cand saruti pe cineva, nu este o problema, cu toti am avut probleme la primul sarut.

Incearca doar sa te relaxezi, fara stres si fa cea ce crezi tu. Tu cum crezi ca este sarutul?

11 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Linisteste-te, si eu m-am sarutat prima oara cu o capsuna.

| Cypronge a răspuns:

Buna
Primul lucru care vreau sa til spun este sa te relaxezi nu ai facut nimica rau sau foarte deosebit.
Multe persoane isi descopera sexualitatea in felul asta, iar un simplu sarut nu inseamna ca esti pe invers, doar ai fost curioasa sa afli cum e un sarut.
De multe ori se intampla sa simti o oarecare atractie fata de o persoana de sex similar dar nu confunda sentimetul de admiratie si respect cu cel de atractie sexuala.
Daca a fost primul sarut din viata ta e normal sa simti si o oarecare extitare dar in timp de vei desensibiliza.
Daca iti place de un baiat, spune-i intalnestete cu el in particulat si ii spui ca il placi iar apoi totul va decurge de la sine.
Iar partea cu sartutatul fetei nu e necesar sau recomandat sa spui nimanui tine doar pentru tine ce a fost a fost acum mergi inainte, nu te obosi sau ingrijora pentru ca ai facut un lucru care poate 40 % din fete au facut deja odata

| Daysukki explică:

Mentionez, am 14 ani

| Ofiintă a răspuns:

NU stiu de ce vrei neaparat sa te saruti problema este ca nu stiu cati ani ai cred ca in jur de 12 dar daca esti asa de minora nu trebuie ca si deja sa te confrunti cu chestii din astea Poate oamneii vor spune s-au parintii tai daca vor afla despre iesirile astea ale tale ca esti prea tanara pentru asa ceva dar daca tie iti convine sa faci chestii ca si sarutul a te combina cu un baiat la varsta ta atunci dimpotriva e ok caci totul depinde de tine dar daca la varsta asta te confruntzi cu aceste chestii pentru ca iti este frica sa le faci atunci este in zadar, priveste alte fete de varsta ta care nu o fac pentru ca nici o fata n-ar face asa ceva din anumite motive cel mai adesea toate sunt timide si cele care nu sunt nu saruta baieti daca cred ca este o nebunie, nu inseamna ca esti o lasa doar ca as crede ca esti inca prea tanara si nu stiu de ce te confrunti cu chestii din astea Va veni momentul potrivit pup bye

| Dolly_2428 a răspuns:

Si eu m-am sarutat cu o fata tot din pricina asta, eu cred ca nu e nimic grav.acum nu stiu ce sa zic, la mine au aflat mai mlti baieti I don't want to see si m-au facut lesbiana dar ce-mi pasa mie?! si asa nu ma intelegeam bine cu ei, dar ai grija cu poate afla cinevasi o ia de-a serioasa si atunci o dai in barastraight face sper cu ti-am fost de folos:*

| Rares20funde a răspuns:

Nu iti place sarutul pentru ca nu l-ai facut cu cine trebuie. L-ai facut cu o fata. Daca il faci cu baiatul acela iti va placea. Faza e ca trebuie sa afli mai intai daca te place nu sa ii bagi direct limba-n gura sti? Filtreaza cu el mai intai si daca te place da-i bice daca nu asta e.

Cu drag
Rares 13(deocamdata)funde.

| Diana_6668 a răspuns:

Heyy! Saruutul il inveti prima oara, atunci cand te saruti cu un baiat.nu trebuie sa repeti tu cu nu stiu cine ca rade ala de tinelaughing
Sa stii ca ai facut o treaba nasoala rauoh go on!

| Dεεαღ a răspuns:

Parerea mea este ca nu ai facut nimic rau pur si simplu ai vrut sa inveti sa saruti dar cel mai frumos lucru este cand persoana de care iti place te invata acest lucru nimeni nu stie sa sarute dar toata lumea invata. nu ai de ce sa fi speriata stai linistita

| bebitzuluy a răspuns:

Nimeni nu s-a nascut invatat! Incearca sa vorbesti cu baiatul, sa vezi ce simte si el pentru tine si daca hotarati sa fiti impreuna infrunta-ti teama si daca nu te pricepi prea bine la saruturi lasa-l pe el sa ia initiativa si lasa-te purtata de val.Eu zic sa nu mai continui cu fata pentru ca nu este acelasi lucru.Degeaba iti trece frica cu ea daca nu te-ai sarutat niciodata cu un baiat.Este egal cu zero.Cand va vrea sa te sarute un baiat aceeasi teama vei simti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Daysukki. Desi majoritatea baietilor se stimuleaza repede, si cum au o prietena vor sa o sarute, sa o mangaie etc. etc. (nu ca eu as fi altfelhappy ) Cam asa e si prietena mea. Nu am sarutat-o deaorece nu stiu cum ar reactiona. Cel mai bine ar fi sa-i spui ca nu esti pregatita si daca chiar te place si te respecta, ar astepta sa fi gata. Apropo: in legatura cu sarutul cu limba in gura sau cum i-ai zis se numeste French Kiss.
Funda?

| TheArcherBeleg a răspuns:

Cum sa incep.In legatura cu baiatul respectiv, cauta orice ocazie sa vb cu el sa il cunosti mai bine, sa afli ce ii place, sa ii afli hobby-urile, sa afli ce fel d' baiat e. Daca nu poti vb cu el direct in cearca indirect prin mess.Gandeste-te de foarte bine si clar daca merita, daca te merita, pentru ca daca ii vei oferi dovezi de afectiune si el nu iti va raspunde sau te va lua in ras sau bataie de joc(exita si mari jigodii de baieti), pentru ca tu vei fi cea suferianda si cu dezorientata, sa nu te astepti ca el ca baiat sa ii para rau sau d'astea.In legatura cu fata, nu este o crima, si mie mi s-a intamplat sa ma sarut cu o fata(am avut prieten mai demult)nu e ceva chiar atat de grav, ai fost doar curioasa sa vezi cum e, calmeaza-te.In legatura cu firea ta introvertita tot va veni la timpul potrivit, bazeaza-te pe prieteni, incearca sa iesi in lume si incearca sa te deschizi, tot vine de la sine. Sper sa iti fie de ajutor sfatul meu, pentru ca nimeni nu ar trebui sa aiba probleme de genu asta si imi pare rau de tine, sper sa se termine totul cu bine.Bye.(Daca vrei sa vb de asta pe mess id-ul meu e berenwarrior.)