| idkidc12 a întrebat:

Am facut dragoste cu prietenul meu. Am facut protejat. Prezervativul nu s-a rupt sau ceva, dar am fost nelinistita si am luat pastila de a doua zi pentru ca eram in ultima zi a perioadei fertile cand am facut-o. A trecut o saptamana si nu am simtit nimic diferit, nu am avut niciun efect advers si nici acea menstruatie falsa de care se tot spune. In mod normal mentruatia ar trebui sa-mi vina saptamana viitoare. Credeti ca sunt sanse sa fi ramas?

6 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Nu. Dacă v-ați protejat, nu era nevoie sa iei pastila. Pe viitor sa o iei doar dacă e nevoie (și cât mai rar).

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o problema, mai ai inca 6-12 luni de efecte secundare, pe care le vei simtii curand!
Daca ai folosit prezrevativul, la ce naiba ai mai bagat si bomba aia hormonala in tine?
Stii ce aia se ia 1 singura data in viata ta din cazau efectelor dezastruaose care ti le provoaca in corp? Sterilitate, chisturi, fibroame uterine, noduli mamari si chiar cancere mamare sau uterine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este imposibil sa NU ramai socat si de-a dreptul consternat sa constati cat de proasta poate fi informatia detinuta de tinerii, in privinta modului cert, exact si precis in care se poate forma o sarcina. In acest caz singurul si probabil unicul raspuns logic, rational si de bun simt este cel prin care trebuie sa afli/sa stii ca ai procedat... ABSOLUT IRESPONSABIL din moment ce cu buna stiinta ai ales sa-ti ''otravesti'' organismul 100% INUTIL, FARA ROST si deliberat sa-ti dereglezi intreaga activitate hormonala a organismului pe o anumita perioada de timp, care poate fi mai scurt de doar 3-4 luni daca ai NOROC sau sa fie chiar si de pana in 12 luni daca vei avea GHINION. Oare cum? prin ce minune, sau miracol? ar putea sa existe chiar si cea mai mica/infima posibilitate de sarcina in cazul in care in mod absolut sigur NU a ajuns sperma in vagin?
Sa ai parte de Multa sanatate! fiindca in mod foarte sigur vei avea nevoie de asa ceva. NO COMMENT

| Andreeush a răspuns:

Ai făcut cea mai mare prostie. Nu trebuia să iei acea pastilă.
Atâta timp cât va-ți protejat nu era nici un pericol.
Acum fiind că ai luat acea pastilă să nu te aștepți să ai un ciclu normal următoarele cateva luni.

| Maria54 a răspuns:

Normal nu ar trebui sa îți faci griji. Mai așteaptă pana îți vine poște mai durează te pup nu îți fa griji

| anamaria2357666 a răspuns:

Nu.Din moment ce sexul a fost protejat și ai luat și pastila, nu are cum. Daca aceasta a fost administrata in maxim 72 de ore.Fiecare organism diferă. Asteapta sa îți vina menstruația și dupa 21 de zile poți face un test de sarcina pentru a te liniști.Multa sanatate