| muzur a întrebat:

Am facut dragoste cu prietenul meu exact la o zi dupa ce mi s-a terminat menstruatia si si-a dat drumu in mine pot sa raman insarcinata?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Nu ne-ai spus a cata zi a ciclului menstrual erai. Ciclul menstrual dureaza 28 de zile si se numara din prima zi de sangerare. Riscul minim e in primele 5 zile. Atentie! Minim, nu zero. Dupa ziua a cincea riscul creste, fiind maxim incepand cu ziua 10.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, poti sa ramai insarcinata. Riscul nu este foarte mare, dar exista. Protejati-va data viitoare!

| vykkusor a răspuns:

Da, poti sa ramii insarcinata. Fa-ti testul si vei afla! sper ca totul va fi bine.Ai grija de tine

| muffin94 a răspuns:

Da..sunt mari sanse sa fii insarcinata mai bine fa-ti testul si atunci o sa afli sau daca o sa observi ca ai greturi si ca nu ai mai avut menstruatie de ceva timp

| denisa_4752 a răspuns:

E posibil orice...mergi si fa un test mai binehappy

| Simonaa5 a răspuns:

Da poti ramane dar cel mai bine du-te sa faci un test

winking

| cristina93 a răspuns:

Nici o zi nu este sigura, nu este o anumita zi/zile in care garantat nu ramai insarcinata, este posibil, mai bine iti faci un test de sarcina peste 21 de zile.

| samantha_4979 a răspuns:

Inca nu esti in perioada ovulatiei, mai dureaza cateva zile pana cand ovarul elibereaza ovulul( cel putin 7-8 zile), iar spermatozoizi pot trai in corpul femei maxim pana la 3-4 zile!
Sansele ca tu sa fi insarcinata sunt foarte mici, si in plus nici spermatozoizi astia nu's ei chair asa de longevivi si de puternici!
Daca intreti relati sexuale cu 4-5 zile inainte si 3-4 zile dupa menstruatie, iar baiatul ejaculeaza in tine, sanesele ca tu sa ramai insarcinata sunt aproape nule! Perioada ovulatiei, adica eliberarea ovulului, are loc pe la jumatatea perioadei cand nu esti pe stop( maxim vreo 11-12 zile). Atunci ai 100% sanse sa ramai insarcinata!
Oricum cel mai indicat e sa folosesti prezervativul, nu numai te apara de vreo sarcina nedorita dar si de bolile cu transmitere sexuala: SIDA, sifilis etc!

| Andreea24 a răspuns:

Da poti sa ramai insarcinata. Este adevarat ca posibilitatea este mai mica decat in zilele de la mijlocul ciclului menstrual, zilele 14-16 insa tot poti ramane insarcinata. Daca s-a intamplat foarte recent(chestiune de ore) mergi la farmacie si cumpara pastila de a 2-a zis(dar sa nu faci excese, aceasta se poate lua maxim de 2 ori pe an). Daca a trecut mai mult timp, insa nu suficient pentru ca testul de sarcina sa fie relevant, nu ai decat sa astepti. Testul de sarcina e relevant numai incepand cu a 10-a zi de intarziere a ciclului menstrual. Succes happy

| maniac a răspuns:

Nu stiu i-a mai incearca

| cucubauuu a răspuns:

Stiu o sala super pentru botezuri...
PS: sa fie sanatos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu nu, dar nimic nu este sigur asa ca fa un test de sarcina dupa o saptamana ori daca iti intarzie menstruatia, in prima zi de intarziere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| byby_3357 a răspuns:

Posibil.

| Ira a răspuns:

Un procent mic, fiindca cu 10zile si 10 zile dupa ciclu...procentaju de a ramine insarcinata e mic, dar totusi fa un test, sau ca sa te simti mai sigura du-te la farmacie si intreaba ce pastile sunt pentru asa cazuri.