| Zuzabaaa a întrebat:

Am facut ieri chiuretaj este normal sa ma doara si azi burta? In cate luni pot face sex?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Iar faci sex? iarăsi ramîi gravidă, iarasi chiuretaj, ce viată de *** ai.

| Trynda a răspuns:

Iar te apuci? smug

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul intreruperii unei sarcini prin metoda chirurgicala de chiuretare, peretele interior al uterului sufera un traumatism destul de intens si durerea poate persista de la cateva zile (4-7) uneori pana la peste 10-14 zile. Momentul intretinerii unui raport sexual poate depinde si de acest aspect al starii fizice si psihice ulterioare avortului suferit, cat si dorintei partenerului. Nu exista o perioada bine stabilita/standard de abtinere insa este recomandat ca primul contact sexual sa se produca dupa o perioada de minim 2 saptamani, chiar daca acest timp de "recuperare" depinde de la caz la caz. Multa sanatate.

| Oana92 a răspuns:

Pentru mine e o enigma cum iti poate sta gandul la sex dupa un chiuretaj...