| FanVolkswagen a întrebat:

Am facut-o cu prietenul meu si nu mi-a curs sange. In schimb, m-a durut destul de tare la inceput, apoi pe parcurs nu ma mai durut chiar la fel. Iar seara, am sangerat putin. Dupa doua zile, cand am facut-o din nou nu ma mai durut de loc, dar am sangerat iar, foarte putin. E ceva in neregula cu asta?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,totul pare normal,atat durerea,fiziologica si normala la dezvirginare,cat si ruperea himenului in mai multe secvente,poti sta linistita.
Pentru ca te-a durut atat de mult,probabil nu ai fost suficient de lubrifiata si relaxata,banuiesc ca v-ati si grabit putin,fara sa insistati suficient pe preludiu.
Din cauza durerilor,deflorarea ta a fost oarecum incompleta,himenul nefiind rupt in intregime prima oara.
A doua oara, insa, daca durerile au fost mai mici sau inexistente, actul sexual a fost unul normal cu penetrare completa si himenul a fost rupt complet, de unde si sangerarea.
Sper ca te-ai lamurit.
Protejati-va tot timpul si nu veti avea nici un fel de problema.

8 răspunsuri:
| Cedry2k1995 a răspuns:

Total normal! la fel a patit si iubita mea... in timp i-a trecut! Nu ai motive sa te panichezi happy

| neutrino a răspuns:

Nu, nu este in neregula din acest punct de vedere.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai fost virgina este normal sa-ti curga sange. Daca nu ti-a curs sange spune-i prietenului tau ca nu ai fost virgina si l-ai tras pe sfoara. L-ai mintit ca esti virgina!

| Alcyon a răspuns:

Nu lua in seama aiurelile de mai sus. E normal sa mai sangerezi, fiindca himenul uneori nu se rupe din prima. Daca o faci protejat (si nu intervine niciun accident nedorit) n-ai cum sa ramai gravida.

| DyanneDyyD15 a răspuns:

Stai linistita, este complet normal:*:*

| FanVolkswagen explică:

Dar e normal sa doara putin cam tare prima oara?

| iiOptions a răspuns:

Nu e nimin in neregula, fiecare organism actioneaza diferit, mie de exemplu nu mi-a curs deloc tongue

| lucy12luci a răspuns:

Da.e posibil sa fii...insarcinata