| lov3u a întrebat:

Am facut sex anal cu prezervativ, insa prezervativul s a rupt cand a iesit, iar sperma a sarit pe mine. Se poate sa fi curs in vagin si sa raman insarcinata?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da o să faci un că...cat mare si tare

| powergirl a răspuns:

Daca e anal nu ai cum sa ramai daca era in vagin si se putea intampla dar anal nu in nici un caz

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Voi ştiţi mai EXACT ce şi cum aţi făcut :)

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Danysan a răspuns:

Eu spun ca trebuie sa te gandesti inainte de toate la un lucru forte simplu -Erai In Perioada Fertila? Nidatia pe de alta parte te poate instiinta daca esti sau nu.Pe langa asta probabilitatea este foarte mica si chiar daca a intrat ceva mediul Intravaginal are o gramada de proetectii care distrug din Altleii.Stai calma ca nu ai de ce sa te agiti si vezi daca iti vine la Timp Menstruatia.Pe Viitor aveti in vedere ca sexul pe care il practicati poate fi dauntaor daca nu ai idee in ce te bagi.Fi calma.

| andrei1237 a răspuns:

Sansele sunt minime, dar exista.

| MiruD a răspuns:

Nu. Nu ramai. Stai fara griji.

| dinhoo a răspuns:

Nu ai nici un fel de problema. Just be yourself! In general ar trebui sa te speli dupa un contact sexual si totul ar fi ok. (asta daca nu a fost cu ejaculare in interior)

| CuteAsFuck a răspuns:

Mda. O să ai tripleți. Șansele sunt minuscule...

| victor1 a răspuns:

Pribabil vei ramaane (55% sanse)
Daca a ajuns in vagin sunt sanse. Poate ca nu s-a fecundat