| Card123 a întrebat:

Am facut sex cu iubita mea (muscat lins etc. ) si m-am julit sub limba in forma de vultur... si seamna cu stema de pe steag... si e alba carnea de sub limba langa glandele salivare. Se poate sa fi luat ceva. Ea ma intreaba daca m-am spalat pe dinti. Se poate sa fie vreo infectie ceva?

Răspuns Câştigător
| OrlandoBaiatulDeAur a răspuns:

Eu cand faceam sex, mi s-a intamplat.m-am interesat si am auzit ca e doar un strat de piele.Se vindeca in timp.

| Card123 explică (pentru OrlandoBaiatulDeAur):

Mulțumesc! Ai avut dreptate. Daia nici nu am mai intrat sa vad răspunsurile deja se vindecase și am uitat.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai dat prea mult cu limba si te-ai julit cu dintii.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum pasarica nu este fierastrau, nu aveai cum sa te julesti, decat in imaginatia ta, mai ales cu steme si alte porcarioare.
Eu spun ca ar trebui sa mergi la culcare, ca esti obosit si ai inceput sa debitezi prostioare.

PS De la joaca pe PC nu faci infectie pe limba si nici julituri, doar daca nu lingi tastatura... care ar putea fi mai colturoasa laughing

| Card123 explică (pentru Violleta2022):

Eu cred ca tu ar trebui sa te duci la culcare, și sa îți vezi de treaba ta și sa nu mai dai răspunsuri aiurea doar sa te afli în treaba :*

| Card123 explică (pentru Violleta2022):

Cred ca ar trebui sa te duci sa îți dai cu părerea în alta parte

| Violleta2022 a răspuns (pentru Card123):

Stii ca sexul oral se face folosind protectie?
Nu te mai mira daca ai luat vreo boala cu transmitere sexuala, atunci.
in orice caz, pasarica fetei nu-i fierastrau, deci, imposibil sa-ti raneasca limba.
Du-te la medic sa-ti faci un exudat faringian si vei vedea tu daca ai luat ceva oral.
Invata sa folosesti prezervativele, ca te feresc de multe probleme si boli!

Banuiesc ca, habar nu ai de existenta protectie la sexul oral, dar nu-i tarziu sa pui mana sa inveti. Asadar, am pus niste linkuri ajutatoare:
http://www.opendoors.nhs.uk/ro/content/folia-pentru-sex-oral
https://www.csid.ro/......l-16286131
https://www.click.ro/......ja-de-boli
Mai multe explicatii si exemplificari, pe google!

| IulianaStieTot a răspuns:

Probabil doar un strat de piele moarta. E alba in saliva.