| Renatoo_Renato_1990 a întrebat:

Hey. Mi am facut acum 3 zile un pierce in limba. totul e ok doar ca mi se depune pe limba o chestie alba, galbena. e normal asa ceva, sau e vreo infectie? daca dau cu periuta de dinti pe limba mi se i a de acolo si limba imi arata normal, dar intr un anumit timp apare iar. Ce este chestia aia galbena + alb? daca e vreo infectie ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Igiena necorespunzatoare, la care ai mai adaugat si un loc de depozitare pentru microbi.Curata limba-cu periuta si foloseste de 3-3 ori pe zi apa de gura.

| AndreeaCF a răspuns:

Buna! Nu-ti face griji. Statistic, gura este organul care se vindeca cel mai repede (foarte repede). In legatura cu albeata, sunt depuneri normale, in special daca nu mananci dar bei cafea sau suc, de la ele poti avea depunerile (cred ca nu prea mananci ca ti-e frica...corect?) o sa-ti treaca, stai fara grija. Spala-te usor pe dinti si limba. Numai bine!

| Ndr27 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. Si mai cunosc pe multa lume la fel. Deci e ceva normal happy

| Tommitza a răspuns:

Sincer nu cred ca e infectie, din moment ce se ia. Cred ca acest pierce ti-a "incarcat" limba mai mult decat o aveai si probabil nu esti obisnuit. Dar pentru orice eventualitate, consulta un doctor.