| ana_3649 a întrebat:

Am facut sex cu o zi inainte sa imi vina ciclul, iar prietenul meu a ejaculat, exista posibilitataea sa raman insarcinata? multumesc

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista o mica posibilitate, orice femeie stiind ca nu exista zi cu risc zero. Dar, intr-adevar, riscul este foarte mic, mai ales daca a doua zi chiar ti-a venit menstruatia.

15 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, exista aceasta posibilitate. Foarte mica, dar exista. Subscriu la brigaela.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Exista aceasta posibilitate.winkingSi din pacate este o posibilitate cam mare.straight face

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu exista aceasta posibilitate, dar fa un test de sarcina si repeta-l pentru siguranta peste doua saptamani.

| anaid a răspuns:

Daca exista posibilitatea? Tu nu te uiti la desene animate? Daca nu te`ai protejat pune banutii deoparte pentru botez...sau pentru avort?

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Da, normalhappy

| dulcika a răspuns:

Buna.
a ejeculat in tine?
daca da poti sa ramai insarcinata.

| m24 a răspuns:

Da

| ullyse a răspuns:

Da poti ramane dar sunt sanse mici. Pentru linistea ta fa un test de sarcinawinking

| Ninja-Mistress a răspuns:

Nu.cand iti vine ciclul, deja ovulul ala e pe trompa uterina si nu mai are timp de fecundat.deci,nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu.
Te aflai în perioada infertilă, ovulația se încheiase.
Învață să te protejezi, prezervativul este cel mai fidel.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea NU esti! Spermatozoizi pot trai in corpul unei femei maxim 3 zile; el a ejaculat cu o zi inainte sa iti vina, si in plus poti ramane insarcinata doar daca baiatul ejaculeaja in perioada cand esti fertila. Oricum o mare parte din spermatozoizi vor fi dati afara cat timp esti la ciclu!
Ar trebui sa fi mai atenta, sa folosesiti prezervativul care nu numai te fereste de o sarcina nedorita dar si de bolile cu trasmitere sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de organism. sansele sunt relativ mici. dar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ana a ejacuat afara?
sau in tine?

| elisa_2627 a răspuns:

Fi linistita nu ai cum sa ramai insarcinata inaintea ciclului. Ovulatia are loc intr-una din cele 7 zile dupa a 11-a zi de la ciclu.
Dar pe viitor foloseste prezervativul pentru a printampina si alte probleme.

| tinutza_6709 a răspuns:

Eu stiu ca, cu cateva zile inainte si dupa perioada in care esti pe stop nu ai cum sa ramai insarcinata. nu stiu 100%, asa am auzit
mai bine faci un test ceva.