| Mariana_6115 a întrebat:

As avea o problema.AM 19 ani si am facut dragoste cu prietenul meu dar nu ne-am protejat, el a ejaculat afara dar menstruatia mi-a intarziat.trebuia sa-mi vina in 1 si ink nu mi-a venit. exista posibilitatea sa raman insarcinata?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fă un test de sarcină și vezi rezultatul.
După o întârziere de 7-10 zile poate fi o sarcină de la data când trebuia să vină.
Metoda coitului întrerupt are protecție sub 50%, ai grijă! Protecție a fost că nu a ejaculat în vagin, dar este mică.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, există posibilitatea, deoarece lichidul prespermatic numit şi "picătura plăcerii", conţine spermatozoizi care pot duce la o sarcină nedorită. Trebuie să faci un test de sarcină după 21 de zile la actul sexual neprotejat, cu urina de dimineaţă.
Baftă!

| Roberta a răspuns:

Doar pentru ca el a ejaculat afara, nu inseamna ca nu poti ramane insarcinata. Da exista posibilitatea, trebuiea sa va ganditi inainte. Deci fa un testwinking

| Christtine a răspuns:

Da`. existahappy fa un test de sarcina sa fii sigura:*

| Andreea357 a răspuns:

Nu stiu sigur pentru ac eu cu prietenul meu am facut-o mereu protejat nu cred ac ama vut sitoati de genu, dar daca a ejaculat afara nu cred ca esti insarcinata, dar daca e la inceput ar putea fi ceva dereglari dar daca vrei dupa 2 saptamani de la incident iti poti lua un test de sarcina sau te poti duce la ginecolog si fa-o cat nu e prea tarziu ...ca oricum nu cred ca ai avea nevoie de un bebe la varsta asta nu? ciao! te pup funda? plz nu am

| irina_8165 a răspuns:

Nu nu este posibil sa ramai insarcinata stai linistita asta mi s-a intamplat si mie prima oara este vorba de o simpla dereglare hormonala dar ca sa te linistesti cumpara un test de sarcina nu este mai mult de 5 lei bafta te pup:*

| Hate_7431 a răspuns:

Da.
Sau,poate,doar poate esti prea stresata.Incearca sa nu te mai stresezi, si daca intr-o luna sau 3 nu-ti vine menstruatia,inseamna:
A)esti bolnava si trebuie sa mergi la un medic
B)esti gravida
Dar dupa mine, cel mai bine ar fi sa iti faci un test de sarcina, asa afli sigurwinking tongue