| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex in prima zi de menstruatie, exista posibilitatea de a ramane insarcinata desi iau si anticonceptionale?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca iei anticonceptionale recomandate de medic si le iei corect, nu poti ramane insarcinata.

| danutsik a răspuns:

Daca ai facut si protejat nu ar fi o problema
dar si asa exista mici riscuriwinking

| eugem35 a răspuns:

Nu ai cum mai ales ca iei contra ceptive

| ● Ďعw a răspuns:

Nu exista deci stai lin:p
in primul rand menstruatia elimina dupa ovare spermatozoizi care vor sa fecundeze
si in al2lea rand iei si anticonceptionale.:p
din cate stiu eu:p

| SweeTLemon a răspuns:

@ renatad iau anticonceptionale de aproape 2 ani si pana acum nu am avut situatii neplacute :p Am facut-o in timpul menstruatie mai mult de curiozitate desi e mai nasol happy

| IloveCats a răspuns:

Depinde de cat timp iei anticonceptionale. daca e pentru prima oara, nu esti protejzata, dar daca iei de o luna sau mai mult timp esti protejata happy

| IloveCats a răspuns:

Aa, atunci nu ai de ce sa-ti faci probleme.

| GabiCh93 a răspuns:

In mod normal, conform teoriei, in timpul menstruatiei nu este posibil sa ramai insarcinata pentru ca nu exista ovulatie. Practic insa, posibilitatea aparitiei unei sarcini ca urmare a intretinerii de relatii sexuale in timpul menstruatiei exista, chiar daca este foarte mica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil sanse sunt, desi din cate stiu eu destul de mici, dar exista. Sa iti de-a cineva mai in masura sfaturi.
Dar de ce nu v-ati protejat?

| soshesays a răspuns:

NU POTI RAMANE INSARCINATA in perioada menstruatiei indiferent daca iei sau nu anticonceptionale.